Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tabletta mellett...

Fogamzásgátló tabletta mellett is gyakori aggodalmam a terhesség, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Húsz éves lány vagyok, nagyjából fél éve kezdtem el fogamzásgátló tablettát szedni. Fontos szempont volt nálam, hogy statisztikailag megbízhatóbb módszer, mint az óvszer, és persze az is, hogy a tablettával nagyon pontos lett a menstruációm (tudom, tudom, a megvonásos vérzésem).

Ettől függetlenül néha rámjön a para, hogy mi van, ha valami miatt nem működik a dolog, és mégis megtörténik a baj.

Nagyon pontosan szedem a tablettát, egy napot sem hagytam ki eddig, néha fordul elő csak az is, hogy a szokásos este 9-es beszedés helyett mondjuk éjfélkor sikerül csak, mert addigra érek haza. Tudom, hogy emellett így minimális az esély, hogy teherbe essek, de mégis, ha a fejembe veszem, hogy lehet, hogy mégis gáz van, nagyon nehezen szabadulok a gondolattól.

Lányok, akik szintén parásabbak vagytok, nektek mi segített? Már gondolkoztam azon is, hogy csak veszek pár terhességi tesztet a biztonság kedvéért, és ha nagyon bepánikolok, csak elhasználok egyet, de az a baj, hogy azokkal is érdemes megvárni a pontosság érdekében, hogy késsen a menzeszem, és gyakran úgy érzem, addig nem bírok várni.

Minden tanácsot és tapasztalatot elfogadok!



2021. jún. 10. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Vettem tesztejet en is, hogy idoben cseledkejek

Vany ski fogantatas utan par nappal is kimutatja

2021. jún. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Én is mindig parás voltam. Voltak jobb időszakok, mikor le tudtam küzdeni. Gondolj arra, hogy ha betartasz mindent, akkor tényleg nincs okod félni. Esetleg használjatok pluszban óvszert és megszakítást. Bár ez a rágörcsölés az együttlétekre nem lesz jó hatással.
2021. jún. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
hasznalj mellette ovszert is ha ennyire aggodsz. a sok stressztol is felborulhat a ciklus (bar lehet hogy a gyogyszer miatt akkor is megjonne)
2021. jún. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%
ÉN jobban aggódnék a bogyó mellékhatásaitól, dehát ez én vagyok. :D
2021. jún. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon hasonló problémám volt, én végül pszichológushoz fordultam és sikerült megoldani a problémát. De ahogy a kettes is mondta, ha mindent betartasz valóban nincs okod az aggodalomra, ha rendesen szeded. :)
2021. jún. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tuti nem szexeltek ennyi rosszindulattal, amivel le kellett pontozni
2021. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!