Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet "lusta korszakom"?

Mitől lehet "lusta korszakom"?

Figyelt kérdés

Nálam most kb egy hónapja tart, hogy a munka mellett ès a nagyon alapvető dolgok (pl boltba menni, tusolni, hajat-fogat mosni) mellett kb semmi mást nincs erőm megcsinálni.


Mosni, főzni, takarítani kb egy hónapja nem volt erőm. Áll a konyhában a mosogatnivaló, lassan nincs mit felvenni, kb megesz a mocsok.


Már nagyon zavar, szóval ma összekapom magam ès beleállok a dolgokba. SOHA nem engedtem mèg el magam ennyire. Ekkora kosz, kupi soha nem volt mèg körülöttem. 3 műszakban dolgozok, èlettársammal èlek együtt - neki is főzni, mosni a ruháit, pakolni utána, kb mint egy nagy gyerek, olyan - plusz ha kell segítek szüleimnek (vállalkozók). Lehet emiatt vagyok ennyire fáradt és motiválatlan? Esetleg az időjárás, hormonok, ètkezès lehet a baj? Vagy csak egyszerűen ellustultam, ne keressem a kifogásokat? :D


29N



2021. jún. 13. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyo jo lenne ha a parod is bevonodna ahazimunkaba,azert nem vag, koteles egy felnott embert ilyen szinten ellatni. Osszatok fel az otthoni munkat igazsagosan. A masik: mosogatogepet venni, ezt nem viccbol mondom, komolyan Isten ajandeka az h feltalaltak,szerintem kismillio hazassagot megmenthet, aranyat er.

3 muszak rengeteg, gondolom anyagilag most ez eri meg, de nagyon fontos, hogy hosszutavon ez az egeszseget maximalisan kicsinalja, rengeteg tanulmany van errol, a nok meg veszelyeztetettebbek mint a ferfiak.

Nem csodalom hogy semmihez nincs kedved, eleg brutalisan kihasznalhattad az eroforrasaid az utobbi idoszakban. Kicsit allj meg es toltodj, nem jarja, hogy nem toltod fel a sajat szuksegleteid is, ez hosszitavon csunyan meg tudja bosszulni magat, betegsegekben,depresszioban.

Ez a kedvetlen energiatlan dolog lehet kieges jele is.

Kicsit egyensulyba kellene hozni hogy ne mindig csak adj hanem kapj is ha erted mire gondolok.

Amugy a megfelelo mennyisegu es utemezesu alvas es a rengeteg zoldseg-gyumolcs, jo minosegu,taplalo etelek fogyasztasa is elengedhetetlen,hogy jol legyel. Esetleg egy teljes verkepet is jo lehet csinaltatni,illetve pajzsmirigy ultrahangot - hazidoki be tud utalni, hatha ott van vlm elteres, nagyon nagyon gyakori, nepbetegseg, es attol is lehet ilyen tuneted.


Remelem h tudtam segiteni.

Muszaj jobban vigyaznod magadra

2021. jún. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Senior Séf ***** válasza:
73%
Alvás rendben van? Fokozott gázképződés? Hangulatingadozás? Az magas cukortartalmú ételek utáni sóvárgás?
2021. jún. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vashiány egyik klasszikus jele a fáradtság, kimerültség.
2021. júl. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!