Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon használat? (bővebben lent)

Tampon használat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
14 éves vagyok 3 éve menstruálok. Eddig mindig betétet használtam, de elég sokszor akár óránként is megtelt így sokszor átáztam. Versenyzek díjugratásban 2 éve, de eddig mindig sikerült oylan versenyeket kifogni amik nem a menzesz idején vannak. Már hogy kezdek idősebb lenni, több versenyre szeretnék járni, így tuti becsúszik olyan nap is amikor megvan /fehér lovaglónadrág kötelező/. Szeretnék áttérni a tamponra is de, csak lovaglás közbe meg esetleg suliba. Van is itthon Ob mini, kipróbáltam, elolvastam az utasítást, felnyomtam addig ameddig már nem látszódott de eléggé fájt. Olvastam már, hogy akár a második ujjpercig is felkell nyomni, de csak az a baj, hogy félek, hogy a zsinór elszakad amikor majd kihúzom. :( Erre mennyi az esély? Mert már nagyon kellemetlen nekem betéttel ugratni, vágtázni...van amikor 3 órát egyfolytába lovon ülök aztán 10 perc szünet és megint 2 óra lovaglás. Mert ha tudnám a tampont megfelelően használni akkor a szünetbe tudok cserélni. Tapasztaltabbak írjanak nekem. Köszönöm.
2010. aug. 26. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Én már kb 8 éve szinte mindig tampont használok (itthon betétet) és még soha nem szakadt el. senkitől se hallottam még, hogy elszakadt volna! ilyenen ne izgulj, nyomd fel ameddig tudod, ha jó helyen van, nem is érzed. ülve sem szabad érezni.

sok sikert!


(ha nagyon erős a vérzésed, akkor a mini nem lesz elég)

2010. aug. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem fog a zsinór elszakadni. Mivel gondolom még szűz vagy normális, hogy nem kellemes a felhelyezése. De nem megoldhatatlan. A lényeg, hogy arra felé helyezd, amerre érzed, hogy ellenállás nélkül megy. Akkor tolod jó irányba. Próbálkozz párszor, ki fogod tapasztalni. Ez nem mindenkinek megy elsőre. AZ egyik barátnőm 18 évesen használt először tampont, és neki sem ment elsőre, pedig már nem volt szűz. Aztán neki is sikerült!
2010. aug. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen még szűz vagyok, de valószínűleg 4 év lovaglás után már szűzhártyám nincs. Csak mikor eltűnik a hüvelyembe a tampon akkor már onnan kezdve kezd fájni ha próbálom feljebb nyomni. Még azt szeretném megkérdezni, hogy kb. hány cm lóg ki a tampon zsinórjából?
2010. aug. 26. 10:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Arra, hogy elszakadjon a zsinór, szinte semmi esély nincs, bele van varrva a tampon belsejébe - legalábbis a jobb fajtákba. Ha pedig mégis megtörténne, simán ki lehet nyomni, ha eléggé feltelt. Felnyomni pedig addig kell, ameddig bemegy az ujjad, akkor elvileg a helyére kerül, és utána nem fog fájni, sőt, egyáltalán nem fogod érezni. Persze, a cseréje nem egy kellemes dolog.
2010. aug. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne félj az a zsinór nem fog elszakadni. Ezért is kell megrántani párszor erősen, mielőtt felteszed. Ha hibás lenne, már akkor elszakadna.

Nyomd fel addig, ameddig csak engedi az ujjad.

2010. aug. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kezdek megnyugodni. De mégis miylen pózba tudok teljesen ellazulni?
2010. aug. 26. 10:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok! ÉN guggolva szoktam felrakni. Nekem akkor megy fel a legjobban! Ja és kb. 3-4 cm lóg ki a zsinórból, bár még nem mértem le!:)
2010. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Később megpróbálom, aztán megyek edzésre. :)
2010. aug. 26. 11:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Na sikerült? :)
2011. nov. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!