Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi számít normálisnak...

Mennyi számít normálisnak hüvelyi folyásként?

Figyelt kérdés

Nekem régóta van sajnos ilyen folyásom.Gombás fertőzés.

Ami miatt betét kell hordjak, különben átázok hamar.

Néha már úgy érzem nem fogok ebből kigyógyulni, pedig emlékszem arra amikor nekem egyáltalán nem volt folyásom, tisztán tudtam bugyit hordani egész nap. Évekig húztam sajnos mire bátorságot szedtem orvoshoz, de többhöz is mentem semmi eredménnyel bár kenetet nem vettek de ugyanazt mondták. Többek között ugyanazt a gyógyszert kaptam de semmi hatást nem észleltem. Tüneteim között van a folyás ugye ami sárgás marad a betéten és én büdösesnek érzem, viszket néha ott és sokszor pirosas lesz, többször "hámlik" ott a bőr mintha fehér hártya pikkelyként valamiért. Több ismerősöm is mondja az a normális ha semmilyen folyás nincs ott, sima bugyiban szabad lenni, ha van az már baj. Annyira irigylem őket, mert szeretnék tőle megszabadulni de nem megy. Újra szeretnék betét nélkül közlekedni és nem ezen aggódni. Egyedül ez az ami kiváltja nálam a szorongást többek között. Félek nehogy szagos legyen ott lent de eddig sosem volt rá panasz de rögeszmés félelem lett, félek hogy átázik a kis betét ez sajnos volt párszor mikor olyan érzésem volt mintha bepisilnék de pisi helyett a folyás volt sajnos. Ez többször WC után is szokott lenni. Kellemetlen és fogalmam sincs mitől lehet ez nekem ilyen sokáig. Nem élek nemi életet, szűz is vagyok így fogalmam sincs mitől kaphattam el. Ki lehet ebből gyógyulni, hogy semmennyi folyásom ne legyen? Régebben egyáltalán nem volt, ezzel viszont nem azt mondom hogy csontszáraz volt a hüvelyem de nem is volt olyan gondom hogy átázok emiatt. 22l vagyok.



2021. jún. 24. 01:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Figyu tudom, hogy ez sok pénz, de hát ha ilyen orvosokkal vagy körülvéve, akik még kenetet sem vesznek (remélem tényleg voltál), érdemes lenne rászánni a pénzt legalább egy egyszeri magándoki látogatásra, pont a saját érdekedben. Ki lehet természetesen gyógyulni. Én kaptam rá Fluconer tablettát, ami egy kettőre elmulasztotta + hüvelyflóra helyreállítót vásároltam a patikában.


A te esetedben, tekintve, hogy sárgás szerintem ez inkább bakteriális fertőzés lehet.....akkor meg nem fog hatni a gomba elleni készítmény, szóval tényleges érdemes lenne normálisan mintát vetetni.


És az egy nagy tévedés, hogy az a normális, ha nincs semmilyen folyás. Ez inkább alkati kérdés, de így öntisztul a hüvely, szóval ha van és kicsit fehéres vagy átlátszó, DE szagtalan az még rendben van. Illetve az is befolyásolja egyébként, hogy mennyire vagy hidratált, mennyit iszol stb...

Azzal, hogy állandóan betétet hordasz ráadásul ilyen melegben, csak még többet ártasz vele, ill. kockáztatsz egy esetleges felülfertőződést.


Mielőbbi gyógyulást!

2021. jún. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1.nagyon köszönöm.

(remélem tényleg voltál)

nem értem a kételkedést, voltam 2x is sajnos. elsőként azért nem mentem vissza mert eléggé nos lekezelő és unszimpatikus volt a doktor.

Én is pont fluconert kaptam de semmi javulást nem észleltem canesten krémmel, másik körben valami más nevű krémmel de azzal sem.

Azzal, hogy állandóan betétet hordasz ráadásul ilyen melegben, csak még többet ártasz vele, ill. kockáztatsz egy esetleges felülfertőződést.

sajnos muszáj különben a bugyim lesz olyan és egész nap állott bugyiban rosszabb mintha többször cserélném azért. meg nem is beszélve ha büdös lesz akkor nem tudok mit cserélni ha csak nemviszek több bugyit.

2021. jún. 24. 01:28
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Valószínűleg semmi bajod, a folyás normális. Aki azt mondja, hogy nincs az nagy valószínűleg hazudik. Régebben a nemi érettség előtt lehetett, hogy nem volt.

A gombás fertőzést egy sima citológia is kimutatja, de kérhetsz tenyésztéstis, hogy megnyugodj.

2021. jún. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van szaga akkor van baj is,tényleg keress egy magándokit,nekem bakteriális eredetű én is megyek majd hamarosan magánhoz.
2021. jún. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tisztasági betétre helyezz összehajtva 2 wc papírt. Így nem kell többször betétet cserélni, elég csak a wc papírt cserélni minden wc-zés után.

Én is minden nap hordok tisztasági betétet, sok a folyásom.

2021. jún. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5.ezt probáltam régen de kevés volt és sajnos kellemetlenebb mint a betét mert néha elmozdult a sima vékonyka tisztasági azért ehhez képest kényelmes :) de köszi a tippeket!
2021. jún. 26. 17:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Beteszel 2-3 kocka wc papírt pisilés után a szeméremajkaid közé, probléma megoldva, a tisztasági is felesleges.
2021. jún. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7.neked lehet ez bejött de nekem sajnos nem.

hidd el próbáltam nekem a betét jön be bocsi.

nekem nem felesleges, lehet neked az..

2021. jún. 26. 18:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Betétet is rakok be, arra rakom rá a wc papírt.
2021. jún. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9.ok.
2021. jún. 26. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!