Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Barátcserje kapszula/krém/tea?...

Barátcserje kapszula/krém/tea? Ki mit ajánlj? Esetleg tapasztalat? Kellemetlen mellékhatások?

Figyelt kérdés
Progeszteron hiányom van. Egyáltalán nincs menzeszem gyógyszer nélkül. Az orvos ajánlotta a barátcserjét, de nem tudom melyik lenne a megfelelő.

2021. jún. 28. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem fölborította a ciklusomat, cseppeket használtam.
2021. jún. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom neked nincs mit felborítani mert nincs havid rendesen úgyhogy szerintem próbáld ki. Veszíteni nem veszíthetsz vele.

Én használom csak 2 hónap után mindig lazítok és elfelejtem beszedni. Úgyhogy amikor eszembe jut folytatom. Ez így megy kb 1 éve. Most is ki hagytam 1 hónapot sajnos. Negatív mellékhatást soha sem tapasztaltam. Pozitívum az volt higy 3 hónap helyett 2 hónap után jött meg mikor rendszeresen szedtem. Utánanéztem mielőtt elkezdtem szedni, külföldi oldalakon is. Sokan dícsérik.

Annyit még hozzátennék hogy van aki azt írja hogy 2-3 hónap folyamatos szedés után már csak a ciklus első felében kellene szedni, hát nem tudom hogy ez igaz-e de többször is olvastam.

2021. júl. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A barátcserje az ovulációt segíti, ezért elsősorban a ciklus első felében, a menstruáció kezdetétől érdemes szedni. Ha valaki középidő után is szedi, akkor boríthatja fel a ciklust. Középidőtől pedig valami progeszteron-serkentőt érdemes használni, például palástfű teát inni. Utóbbit akkor is érdemes, ha nincs mensi, pedig jönnie kellene.

Én szedtem egy ideig barátcserjét, mellékhatása nem volt.

2021. júl. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!