Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Újra meg újra kiújuló hüvelyfe...

Újra meg újra kiújuló hüvelyfertőzés? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Kérlek adjatok tanácsot, hátha valakivel megtörtént hasonló. Szóval egy éve kezdődött antibiotikum után, elkezdett az egész hüvelyem viszketni, a csiklómon állandó fájdalom és szúrás alakult ki, 3 nőgyógyásznál is voltam, akik mindenfélével kezeltek, végül Dr. Ujházy András kezelt hüvelygombával, el is múlt egy időre az általa alkalmazott kúra után, de most újra ugyanaz előjött! Már százezreket ráköltöttem a problémára, nem értem, miért jön elő újra és újra a a gomba:( Ilyenkor nem tudok semmit csinálni, úgy szúr és viszket. Táncos vagyok, van hogy emiatt nem tudok gyakorolni, annyira rossz. Egészségesen élek. Ha a legjobb orvos sem tud segíteni, fogalmam sincs már, hova mehetnék, volt esetleg valakivel hasonló?
2021. júl. 22. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fertőtlenítsd naponta a wct. Nyilvános wct amennyire tudod, kerüld, ne ülj rá. Ne használj tangát. Hordj pamutbugyit, magas hőfokon mosd és/vagy vasald. A törülközőt is. Szedj probiotikumot. Nem elég egy levéllel végigszedni, legalább 3 hónapig folyamatosan, jó minőségű, bélből felszívódó, több törzset tartalmazó probiotikumot. Intim mosakodóval mosd odalent, ne szappannal. Ne használj hüvelyöblítőt, inkább havonta egy egy vagilact kúrát. Amikor a probléma fellángol, az orvosi kezelés mellett esti fürdés után a kis és nagyajkaid közti részt vékonyan bekenheted canasten krémmel.
2021. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor jött vissza mindig mikor P3-as lett a cytológiám,HPV miatt.
2021. júl. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kenettenyésztés volt? Párod kezelték?
2021. júl. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm!:) Igen, ezek közül több mindenre is odafigyelek, probiotikumot is szedek, mert a bélflórámmal sincs minden rendben.


Második: Nekem csináltak pár hónapja rákszűrést, az orvos szerint kizárt, hogy HPV, de ha visszamegyek, lehet, hogy kérek egy HPV szűrést, gyakran nekem is eszembe jutott ez. Nincs párom, 3 hónapja volt legutóbb kapcsolatom.


Egyébként nem az egész hüvelyem van begyulladva, csak mindig a csiklóm környéke fáj és szúr, mintha ott lenne valami fertőzés a bőrön, nagyon kellemetlen:(

2021. júl. 22. 12:17
 5/10 A kérdező kommentje:
Harmadik: Igen, persze, ez alapján kaptam a célzott kezelést.
2021. júl. 22. 12:19
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok,nekem jellemző tünet volt,hogy a csikló mellett jobb oldalon mintha fel lett volna maródva vagy nem is tudom,csípett és szúrt.

Fürdés,wc papír használat,pisilés közben is zavart.Viszont mikor tükörbe néztem semmit sem láttam.

De nekem a cytológia is jelezte nem hinném,hogy akkor HPV ha a doki kizárta.

2021. júl. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Bőr- és nemibeteg gondozóba menj el, ne nőgyógyászhoz!
2021. júl. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Utolsó, megfogadom a tanácsod és teszek egy kört ott is.
2021. júl. 22. 13:52
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A candidiasis-ra és a candida diétára is keress rá.
2021. júl. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy vagy kérdező?
2022. aug. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!