Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit javasolnátok egy olyan...

Mit javasolnátok egy olyan fiatalnak, akit frissen diagnosztizáltak PCO-val?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, túlsúlyos és keveset mozgok. Bármilyen hasznos tapasztalatra nyitott vagyok. A családban 2-es típusú cukorbetegség halmozódas van, valamint pajzsmirigyprobléma is volt. Utóbbi kivizsgálására mit javasoltok? Ezen kívül D-vitamim hiányos vagyok gyerekkoromtól kezdve. Ezt eddig féléves kúrákban pótoltom, de a nőgyógyászom javaslatára nyáron is szedem.

Szívesen olvasok bármit, ami esetekben jut, főleg az életmódbeli tippek érdekelnek :)



2021. aug. 2. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Menj endokrinologushoz, ő fog neked segíteni mindenben.


Pcoval általában együtt jár a cukorbetegség, így ebben az irányban fog neked javaslatot tenni, talán el fog irányítani dietetikushoz, a 160g diétát szokták ilyen esetben kérni követni.


Pco helyes kezelése általában a gyógyszer-diéta-sport hármas, enélkül nem lehet kordában tartani, így az is biztos hogy napi szinten sportolnod kell innentől kezdve.

2021. aug. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annyi a tanacsom, hogy ne engedd, hogy fogamzasgatloval “kezeljenek”, ha lesz ilyen orvos (sajnos elofordul), akkor azonnal hagyd ott, keress mast.

Az elso valaszolo egyebkent tokeletesen leirt mindent :)

2021. aug. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
első válaszolo igazat irt.pco kezelhető,és terheségre is pco kihat
2021. aug. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Úgy döntöttem, hogy mivel még igen friss a dolog és valószínűleg azért következhetett be, mert az utóbbi évben nem mozogtam és nem figyeltem az étkezésemre, ezért még mielőtt fel-alá rohangálnék az orvosok között, az életmódomon fogok változtatni. Behozom a mindennapi mozgást, ahogy mondtátok. Mennyi időt javasoltok naponta? A 160 grammos diéta jónak tűnik, a cél az inzulinrezisztenciásoknak javasolt általános étrend betartása lesz számomra.

A nőgyógyász terheléses vércukorvizsgálatot és női nemi hormon vizsgálatot javasolt. Mivel egy éve változott meg drasztikusan az életmódom, ezért nagyjából annyi időt adok az új életmódnak is. Ezután tervezek elmenni a vizsgálatokra, ha még indokolt.

Mit gondoltok? Illetve tudtok női nemi hormon vizsgálatról tb úton? További tanácsokat is szívesen fogadok:)

2021. aug. 3. 18:26
 5/5 anonim ***** válasza:
2021. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!