Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért illatosítják és mintázzá...

Miért illatosítják és mintázzák a betéteket, tamponokat?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, mi lehet az oka, hogy a tamponokat, betéteket illatosítják, utóbbin pedig még virágos, szívecskés, hullámvonalas, stb. minták vannak?

Marketing okai lennének? Annak ott a csomagolás, amit lát az ember, azzal el lehet adni.

De a mintának a betéten pl. mi értelme? Az mikor megveszi az ember nem látszik, csak mikor már bontja ki. Van aki ezért veszi meg? Vagy más oka van?



2021. aug. 2. 17:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Dizájn. Semmi értelme de úgymond egyedivé teszi az adott márkát. Az illatosítást sem értem, nem lesz tőle jobb illata szerintem,ha mát használja az ember ugye. Engem irritált is, viszkettem tőlük, úgyhogy más alternatívát választottam végül több év után.
2021. aug. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Értelme nincs, de hallottam már olyant, hogy valakinek nem komfortos a parfüm mentes betét.
2021. aug. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Az illatosítás amiatt van, hogy belevérzel, amiben aztán ülsz néha pár órát. Elárulom, nagyon büdös tud lenni a mesntruációs vér akár már 2-3 óra elteltével is.

Ettől függetlenül árulnak illatmenteset is, hisz valaki allergiás rájuk.

A minta pedig azért van, mert az emberek szeretik a mintákat. Én is szívesebben nézegetem a mintás, színes betétemet abban a két percben, mint a sima, mintátlan fehérszínűt. Abban a szürnyű pár napban legalább annyi szín legyen amíg a wc-n ülök, ami nem piros. Mellesleg nyilván, gondolom én, nedvesség elvezetési funkciójuk is van a mintáknak, vonalaknak.

2021. aug. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
23%

Az illatosítás amiatt van, hogy belevérzel, amiben aztán ülsz néha pár órát. Elárulom, nagyon büdös tud lenni a mesntruációs vér akár már 2-3 óra elteltével is.


ezért kell cserélgetni de nem 2-3 óránként hanem 1-2 óránkánt vagy ha épp telefolyik az egész. és akkor nincs gond. ez higiénia. sosem éreztem másnál a mensi vér szagát pedig voltam azért mensizőkkel eggyütt.

2021. aug. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

4-es:

1-2 óránként? Te tudod mennyi szemetet termelsz ezzel?


Nem azért, de én simán 4-5 órát vérzek egy illat mentes betétbe és mégse lesz büdös.

2021. aug. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%

5.Kit érdekel ilyenkor a termelés ha az egészség a fontos...

cska hogy tudd vannak nők akiknek sajnos több a vérése mint másnak..

Nem mindenki egyforma...4-5 órán át én nem tudnék ülni vagy akármit csinálni véres needves betétben kellemetlen érzés is.

2021. aug. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
14%
5.Bocs de szerintem mensikor tudod kit érdekel a szemét termelés mikor eleve kellemelten véres betétben lenni, nem hogy 4-5 órán át ne cserélj egyet sem. Sok nőnek igaz több vérzése van mint másnak, erről nem tehet és van amikor hiába cserélsz hirtelen egy tüsszentés vagy bármitől akár egy adag vérzés kijön na akkor nem kényelmes szerintem abban ülni. PErsze már ezt is a környezetvédelemhez kell igazítani mint a műanyagot igaz?...és nekem is 1-2 órát javasoltak, nem kell de javasoltak mivel nem kellemes véres nedvességben ülni vagy mászkálni ha valahogy vagy főleg, attól is kell tartani hogy ne ázzál át. Ilyenkor leszarom hogy mennyi szemetet termelek főleg ha rendesen kukába dobom, akkor hol szarjam le?...
2021. aug. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Igen, tudom, hogy ilyenkor mennyire fontos a komfort, és mi az érdek, de nekem van olyan klímaszorongásom, hogy ha nem is tolom mások képébe non-stop a mensibugyit és kelyhet, legalább felhívom rá a figyelmet, hogy 1-2 óránként mennyire durva mennyiségű nem lebomló(!) veszélyes hulladékot termelnek.
2021. aug. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

Nem igazan erdekel ki hany orankent csereli, vagy kinek budos kinek nem.

Engem mar ert kellemetlenseg miatta, hogy felultem a buszra ugy kb 3 orara a 30 fokban, es ahogy leszalltam a buszrol konkretan futottam a vecere olyan kellemetlen szaga volt mar.

Es nem vagyok igenytelen, 2-4 orankent cserelem a betetet verzestol fuggoen, de akkor is van egy szaga az osszeverzett, izzadt betetnek, foleg nyaron.

Lehet valaki jobban erzi, valaki nem. En erzem.

2021. aug. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Ezer hagytam abba ennek a szrnak a megvételét. Egyet se használok kehely óta. Vér szaga van, mivel nem bomlik benne, mint egyéb ilyen agyonvegyszerezett termékekben.
2021. aug. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!