Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, van itt olyan, aki...

Lányok, van itt olyan, aki kifejezetten illatosított eü betétet használ? Kíváncsi lennék, h mi értelme van?

Figyelt kérdés

Engem kifejezetten idegesítenek az illatosított betétek. Van egy kettő, ami egész kellemes, de a legtöbb kifejezetten erős jellegzetes illatú. Ami nagyon zavaró számomra, mert énrzem az illatát, és gondolom, ha én érzem, akkor azt más is ugyanúgy megérzi. Pl a Naturella betétek kamillás illatát gyakran szoktam érezni buszon, boltban, ilyesmi helyeken. (Pedig én nem olyat használok) Másrészt pedig, és most vonatkoztassunk el attól, h kellemes vagy kellemetlen illatú betétről van szó, nyilván ez ízlés dolga, viszont a lényeg, h ezek az illatok addig tartanak, amíg az első adag trutyi bele nem folyik.. Utána jobb esetben nem érezni tovább, rosszabb esetben pedig a betét illata keveredik a vér szagával, ami szerintem gyomorforgató... Szóval nem értem, h az illatosított betétek mi célt szolgálnak?! A kellemetlen szagokat nem nyomják el, miután bekerült a bugyiba vagy teljesen elmegy az illatuk, vagy olyan erősen érződik, h aki érzett már ilyet egyből tudja, h mensi van... Szóval én nem nagyon látom értelmét, de mivel kb minden márkából van legalább egy illatos, gondolom van rájuk kereslet. És kíváncsi lennék, h itt van e valaki aki kifejezetten illatosítottat használ, és milyen racionális magyarázatot tud felhozni mellette. Nem kötekedésből kérdezem, tényleg kíváncsi lennék rá!


A kérdésemet pesig az ihlette, h múltkor véletlenül a sima rózsaszín Libresse helyett az illatosított róusaszínt vettem le a polcról, és már csak itthon vettem észre. Komolyan mondom, borzasztó! Alapból olyan illata van, mint egy hónaljstiftnek, szörnyen erős is, és nem nyomja el a vérszagot, hanem a 2-t egyszerre érezni, ha már van benne cucc. Itthonra is necces, de tuti nem mennék úgy emberek közé, h olyan betét van bent... :/



2018. júl. 28. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is úgy tudtam, hogy az illatosított betét, főleg a nagyon illatosított amit te is leírtál, a hüvely Ph értékének felborulásához vezethet.

Amúgy szerintem annak tök mindegy, aki igényes és higiénikus, az úgyis sűrűbben cseréli, így annyira nem tud bűzölögni. Én mindig is éppen hogy illatosítottat vettem, de sose éreztem vér szagot.

2018. júl. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az égvilágon semmi értelme, csak azért használok illatosítottat, mert tűrhető az ára (hársfavirágos Bellát veszek jó ideje). Szerencsére nem erős az illata, de attól még hülyeség marad.
2018. júl. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs értelme, de, amit legutóbb vettem, azt jól leárazták, így kedvező volt az ára. Amúgy én is inkább a nem illatosított verziókat kedvelem, de ha valami akciós, akkor inkább azt veszem meg.
2018. júl. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na igen, mint az illatosított WC papír....
2018. júl. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is pont így voltam egyszer vele, hogy nem figyeltem oda, és illatosított betétet vettem le a polcról véletlenül.

És nekem is ciki volt, mert marha erősen árasztotta az illatot. Reggel betettem, akkor még nem jött meg, csak délelőtt, de biztos, hogy mások is érezték körülöttem, a kollégáimra gondolok, hogy betét van bent, mert annyira jellegzetes illatot árasztott, és egyértelműen a lábam közül jött az illat. Aztán tampont használtam a következő két napban, majd utána már megint ezt a betétet, de akkor már nem volt erős szaga, csak frissen, ahogy felbontottam. Pár napot pihentetni kell, ahogy kinyitod a csomagot, ha legközelebb véletlenül ilyet veszel, addigra már elveszíti az erős szagát.

2018. aug. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
A fingszagot elnyeli szerintem, erre hasznos. :D
2018. aug. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kezeld le magad bakteriális fertőzés ellen, menj el nődokihoz, ha erős szagú a véred, mert nekem is akkor volt ilyen, mikor fertőzésem volt. A fertőzésnek nincs mindig tünete. Ahogy kikezeltem magam, már nem is volt szaga a vérnek. Egy enyhe vérszag természetes, de az nem olyan, hogy érződjön mások számára, csak ha közelről megszagolod a betétet, akkor szabad érződnie.

Ha cseréled 3-4 óránként, ha alig vérzel, 5 óránként, nem szabad, hogy büdös legyen. Ha büdös, akkor túl sok káros baci van a hüvelyedben, felborult az egyensúly. Irány a doki.

2018. aug. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát ez bizony még mindig illatos, pedig már 2 hete bontottam fel. Jó, hát ez van itthonra jó lesz, szép lassan majdcsak elfogy végre.


:D Nem vagyok benne biztos, h fingszag ellen hatásos lenne, de legalább jót nevettem rajta.


Nem gondolnám, h fertőzésem lenne, mert nem az, h erős büdös szagú lenne a vérem, olyan mint amilyen szokott lenni, de szerintem van egy jellegzetes illata a vérnek. Általában évente 2x járok nődokihoz, csak kiderült volna már, ha van valami bajom, de szeptember-október magasságában megyek megint, majd kitérek erre is. Cserélgetni is sűrűn szoktam, pedig nincs erős vérzésem, de a konfortérzetem nagyban függ a betétem állapotától, ezért ha kezdek befülledni, beizzadni, kezdem nyirkosnak érezni a betétet akkor cserélem akkor is, ha csak 2 csepp vér van benne. De pl, ha érzem, h egy nagyobb adag folyt ki és utána jó ideig nem jön semmi, akkor is cserélem, mert megduzzad, nehezebb lesz a betét, és ha nem muszáj nem ücsörgök rajta, arra várva, h jöjjön még egy adag. Sokszor órákig semmi nincs, csak egy kis maszatolás... Szóval ezzel a részével sem lehet baj, ilyenkor különösen ügyelek a higiiéniára. Ha csak egy picit is úgy látom, h valami másmilyen, mint szokott lenni elkezdek utána járni, h mi lehet a baj, és ha nem jutok semmire, akkor konzultálok a dokival. Sokszor már én is azt érzem, h kicsit túlspilázom a dolgot, de szerintem inkább ez, minthogy valami bajom legyen, ami aztán komoly kezelést igényel.


Na, de végülis akkor az eredeti kérdésre vissza térve, az illatosított betétnek semmi értelme, általában csak a figyelmetlenség miatt veszi meg valaki. Köszi az eddigi válaszokat, de jöhetnek még, szívesen meghallgatnék olyat is, aki direkt ilyeneket használ, mert szerintem tutira kell, h legyen ilyen is, különben nem gyártanák illatosítottra.

2018. aug. 6. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!