Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nyaralás alatti menstruáció...

Nyaralás alatti menstruáció miért olyan nagy probléma, hogy el kell tolni (a menszeszt)?

Figyelt kérdés

Biztos Ti is észrevettétek, naponta rengeteg olyan kérdés kerül ki, hogy "Mit csináljak, ha pont akkor jön meg amikor nyaralunk?"

Több oknál fogva sem értem az ilyet!


1) Ha strand/vízparti nyaralás, lehet tampont vagy kelyhet használni, csak meg kell tanulni

2) Görcsökre ott a NOSPA és társai

3) Akinek pedig végképp nem jó, az kezdjen el szedni előtte valamennyivel fogamzásgátlót, azzal sikerülni fog, hogy ne akkor legyen meg, vagy max kicsit lesz csak meg


Miért akkora probléma, ha a nyaraláson megvan, hogy el kelljen tolni? Kinek miért nem jó?



2021. aug. 4. 10:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

1. Nem mindenki akar tampont vagy kelyhet használni .

2. Van akinek nem hat a gyógyszer , van aki nem akar gyógyszerekkel tele nyaralni .

3. A fogamzásgátlót akár egy évvel előtte elkéne kezdeni , hogy biztosan betudja állítani . Szerinted megéri az egy nyaralás miatt?

Sok nő nem szedhet vagy egyszerűen nem akarja mérgezni magát .

2021. aug. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Azt azért vágod, hogy ilyenkor mennyivel nagyobb a fertőzésveszély, tampon ide, vagy oda, ugye?
2021. aug. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Te tuti pasi vagy.


" az kezdjen el szedni előtte valamennyivel fogamzásgátlót"

Agyam eldobom.

2021. aug. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

Amíg szedtem fogamzásgátlót nem is volt kérdés, hogy ez nem probléma. 3 nap semmilyen vérzés nulla fájdalom, mintha meg sem lenne.

Amióta nem szedem a fájdalom egy dolog. Ha nem 2 órás az út, akkor félre kell állni tampont cserélni. Ehhez nem árt, ha normál tisztaságú helyen tud megállni az ember, na ez sok helyen egyszerűen nem létező dolog. Plusz van akinek gyengébben van akinek erősebben van meg. Akinek gyengébben az nem is tudja mekkora mázlista és nem is érti más miért szenved ezzel amikor nem is nagy ügy. Legutóbb amikor először rendesen megjött fogamzásgátló abbahagyása után csak álltam kiszállva a kádból és néztem ahogy gyűlik alattam a vértócsa xD ilyet még sosem láttam, amikor kiskamaszként megjött mindig gyengén volt meg. Ez egy szállodai fürdőszobai hófehér törülközőn-lábtörlőn azért kellemetlen jelenség :D

Emellett egy 12 éves nem valószínű, hogy gyógyszert fog szedni, ahogy az sem aki babát tervez és sokan bármily hihetetlen ellenzik a tampont is. Én 12 évesen a 3. menstruációmtól már azt használtam, de a mostoha nővérem még 30 évesen is fél tőle :D

2021. aug. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
A lányom 12 éves, se fogamzásgátlót nem szedhet, se tampont nem tud még használni... Nos, erre mit mondasz nagyokos?
2021. aug. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
60%
Mielőtt belém kötnétek: nő vagyok, de én se értem ezt a menstruáció-eltolás mániát. Jó, nem kényelmes
2021. aug. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
38%

Még sose kellett semmit sem eltolni emiatt.

A feleségem tisztában van még úgy a nők többsége mikor mit lehet és mit nem.

Még én is tudom, hogy fizu előtt egy kicsivel kezdődik nála.

Tehát semmilyen nyaralás nem szervezünk 25-15 között.

Ő pontosabban tudja..

Én ebben a kis sávban szoktam meglepi úszós valamit szervezni.

Pl balcsi 1 hétvégére vagy Spa.

Eddig sosem volt gond.

2021. aug. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó ez a kérdés nem nektek szólt, akinek még sose kellett emiatt eltolni a nyaralást.
2021. aug. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
22%
Nem annak szólt aki logikusan gondolkodik? Az ember tudja mikor menstruál. Az meg vicc hogy egy tök természetes dolog miatt képes valaki eltolni a nyaralást.... Főleg hogy puszta kényelmetlenség miatt, mikor fürödni is lehet. Nem értem miért jobb erőszakot tenni a saját testünkön mint tampont, kelyhet használni.
2021. aug. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Azért írtam, hogy kommunikálni kell.

És akkor nincs baj.

Akkor szokott ilyen lenni ha apu a saját elképzeléseiket igazítja a dolgokat mert neki úgy tetszik.

Nem tudja mikor kiből priccol a vér mert amúgy sz@rik rá.

Aztán bejelentu, hogy na család megyünk a Balatonra holnapután.

Ilyenkor jönnek a gondok...

Szal ja kell beszélgetni, hogy kinek mikor milyen baja, nyűgje van..

Ehez kell legalább vagy 15 IQ.

2021. aug. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!