Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőtársaim, vagytok itt olyanok...

Nőtársaim, vagytok itt olyanok, akik a menszeszt fájdalomcsillapító nélkül átvészelitek?

Figyelt kérdés
Nem tudom elképzelni, hogy van olyan akinek nem fáj. Itt elsősorban azokra gondolok, akik nem szednek fogamzásgátlót, mert ugyebár a fogamzásgátlót szedőknél nincsenek erős menstruációs fájdalmak. Nekem az első napom horror. Mindig olyan fájdalmaim vannak, hogy alig bírok megmozdulni, nemhogy dolgozni menni. Jelenleg nincs fájdalomcsillapítóm, de ha van akkor is 2-3 at kell bevennem és kb. 1 órára rá vagyok teljesen jól. De mindig csak a legelső napom ilyen. Fogamzásgátlót mint ahogy utaltam rá, nem szedek. Nektek milyen?

2014. júl. 25. 11:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Amikor szedtem fogamzásgátlót, egyáltalán nem fájt, meg sem éreztem.

Amióta nem szedem, azóta van egy nap, amikor iszonyatosan váj és ömlik belőlem a vér.

Én egy no-spa-t és egy algoflex-et szoktam bevenni egyszerre. Ez bevált! Akkor szoktam bevenni, amikor még nem fáj nagyon, csak érzem, hogy fájni fog. Így normálisan tudok csinálni mindent.

Gyógyszer nélkül én sem bírnám.

2014. júl. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem egyáltalán nem fájt eddig még:33

14/l

2014. júl. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem szokott segíteni a sok folyadék - ugyebár ilyenkor a szervezet visszatartja a vizet, de megfigyeltem, hogy ha sokat iszom, akkor kevésbé fáj.


Illetve gyógyszer helyett egy pohár bor, vagy feles is csodákat művel :)


Ami még nagyon hatásos: egy forró fürdő, vagy melegítőpárna a hasra.

2014. júl. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem a testmozgás segített. Amíg nem sportoltam, én is ugyanígy nyűglődtem, mint te, kedves kérdező. Aztán amikor rendszeresen futni, tornázni, kerékpározni kezdtem (néha úszom is), szinte teljesen fájdalmatlanul zajlik, sőt még a vérzésem erőssége is csökkent valamivel.

A hangsúly a 'rendszeres'-en van: akkor már nem segít a mozgás, ha már elkezdődtek a görcsök, sőt azon túl, hogy nem esik jól, még fokozza is a fájdalmat.


Azt olvastam, ennek az (is) lehet az oka, hogy a rendszeres mozgás kedvező hormonális változásokat eredményezhet. Ezenkívül az izomzat, meg az egész test is megerősödik, persze, hogy így könnyebben zajlik a menstruáció is.

2014. júl. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én rendszeresem mozgok évek óta és mégis fájdalmas.
2014. júl. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha valami oknál fogva nem volt véletlenül otthon görcsoldóm, a melegvizes palack mindig segített

(Azért írom múlt időben, mert most babát várok ) de próbáld ki. Feküdj le pihenni, van kimondottan erre a célra ilyen palack, de ha nincs ilyened: tölts meg egy ásványvizes flakont melegvízzel, feküdj az oldaladra (így nem terheli a hasadat a súly) és egy törölközőn keresztül tedd oda

2014. júl. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem fájt soha.
2014. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem fáj. Aki sokat sportol, annak állítólag nem fáj, vagy csak kicsit. Én sokat mozgok, ezért nem fáj, csak néha a derekam. Eddig 1x kellett bevenni fájdalomcsillapítót, máskor meg sem érzem
2014. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tudom, utálni fogsz, de nekem némi húzódáson kívül semmi kellemetlenségem nem volt, pedig nem szedtem még soha gyógyszert és már 31éves vagyok.


Egészségesen étkezem, figyelek a megfelelő folyadékbevitelre és naponta tornázom. Ezek lehet, hogy neked is segítenének, ártani biztos nem ártanak.:)

2014. júl. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, bár 2. nap halál. Ébredés után már hányinger, remegés, tompa-húzó fájdalom, amitől legszívesebben sírva fakadnék, gyengeség. Ha a párom megsimogat, az fáj, minden érzékeny, a bőröm, a... minden.

Na, akkor gyógyszer, ami mondjuk négy óra múlva hat is, kb. fél óráig - szóval kb. teljesen felesleges, erősebbet meg nem szedek, hiába lenne jobb.


Ilyenkor szívem szerint feküdnék és bámulnék magam elé, de meló van, hétvégén program.

2014. júl. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!