Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szükséges a 7 nap szünet vagy...

Szükséges a 7 nap szünet vagy szedhető folyamatosan?

Figyelt kérdés
Logest fogamzásgátló. El lehet hagyni a 7 napos szünetet és rögtön kezdeni az új levél szedését? Vagy muszáj meg tartani a szünetet?

2021. aug. 5. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
"A menstruáció elhalasztása érdekében folytassa a gyógyszert egy új csomagból a szokásos 7 napos szünet nélkül. Az új csomagolásban lévő tablettákat / tablettákat addig kell bevenni, ameddig szükséges (amíg a csomagolás vége). Ebben az esetben előfordulhat, hogy foltos vagy áttörő méhvérzést okoz. A szokásos szünet után újra kell kezdeni a vételt az új csomagolásból"🤷‍♂️
2021. aug. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért nem akarsz szünetet tartani?
2021. aug. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolom szeretne halasztani 🤷‍♂️
2021. aug. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
100%
Elméletileg a legtöbb gyógyszer szedhető lenne szünet nélkül, csak sok doki nem írja fel csak szüneteltetve. Külföldön én is szünet nélkül szedtem, tök jó volt, erre itt nem engedi a rendszer felírni, mert szünet nélkül hamarabb elfogy a tabi és a doki szerint kiírja hogy felírás nem lehetséges mert a rendszer szerint még van belőle. Van direkt szünet nélküli tabi is csak nem merek váltani, mert a mostanit 12 éve szedem és nincs mellékhatása.
2021. aug. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A 4-esnek igaza van.

Nekem még d vitamint se adtak ki patikában, amiért hátra volt még egy hónapom belőle (nem túladagoltam magam, csak a párom is szedte. A vényköteles fajtája pedig olcsóbb, mint a drogériás).

Plusz van egy gyógyszer ami valóban 3 havonta kér csak szünet napokat, Seasonique a neve, de nagyon sokan szidják a mellékhatások miatt.


Egy időben nekem orvos javasolta, hogy 3 havonta csináljak csak 7 napos szünetet, de annak az lett a böjtje, hogy 2. hónaptól kezdve minden nap pecsételtem.

2021. aug. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!