Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan ellenőrzitek le, hogy...

Hogyan ellenőrzitek le, hogy cserélni kell-e már a betétet? Mennyi az amit "fehéren" hagytok rajta?

Figyelt kérdés
Nyilván azokra a napokra gondolok amikor erősebben van meg, tehát gyakrabban kell. Ilyenkor honnan tudjátok, hogy már cserélni kell? Mi a módszeretek, hogy időben cseréljétek, de ne is pazaroljatok?

2021. aug. 7. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Érzem hogy nedves már és kényelmetlen.

Van amikor tovább tudom húzni, de amikor nagyon érzem akkor idő van.

2021. aug. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

2-3 óránként cserélem, tök mindegy, mennyire "van teli". Nem tartom pazarlásnak azt, hogy nem a vérben ücsörgök egész nap.


Persze, legjobb lenne tampont használni, de pont második napon képtelen vagyok feltenni, mert annyira érzékeny a hasam a hüvelyem, a csiklóm, mindenm, a pisilés is "fáj".

2021. aug. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Hát amikor még nappal is használtam, én az "undifaktorra" hagyatkoztam. Kinél mi. Volt, hogy ránéztem és úgy éreztem, hogy hiába nincs még súlya, egyszerűen képtelen vagyok a megtiszított nemiszervemre ráhúzni a kávéfoltos, bordó színű betétet. 🤷🏻‍♀️


Inkább szorongok havonta 4 napot a pazarlás miatt, mint az egészségem miatt. Meg persze a megjelenésem miatt, mert árasztja a szagot, meg ha elmozdul csurgatja a vért.


Szóval erre a kérdésre a "te tudod" a legjobb válasz. Látni, érezni fogod, hogy mikor van teli. De azt is látni és érezni fogod, hogy hol van neked a határ.

2021. aug. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amikor erős a vérzés ajánlott minden pisilés után. Hiszen amíg pisilsz levegő éri a vért ami büdös lesz. Többször volt hogy idegen helyeken elmentek mellettem, és tudtam ki menstruál, olyan büdi volt.

Én menstruációs kelyhet használok, ha már a spórolást nézed. % ezer ft ért is kapsz, és minimum 5 évig megteszi. Jól kell méretet választani, felhelyezni, és akkor nem lesz semmi gond vele. Én eleinte mikor nem voltam biztos hogy jól tettem e fel, inkább betettem egy rendes betétet is, picit szivárgott a kehely de nem volt szaga. Aki fújjog annak írom hogy én is arra gondoltam elsőre hogy fúj ilyet biztos nem veszek. De kellemes csalódás volt. Reggel beteszem,este kiveszem, kiöntöm, kimosom, kifőzöm,elteszem. Nem is görcsölök annyira mivel nem engedi a méhszájnak az összehúzódásokat. Máskor menzi első napján szabi és otthon fetrengés, hányingerrel küzdés az erős görcs miatt. Nem mondom hogy nem görcsölök, de járok dolgozni 1 szem bogyó bőven elég.

2021. aug. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Általában 3 óránként amúfy is cserélen hiaba nincs még tele a betét a higiénia miatt.
2021. aug. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem ellenőrizni kell, hanem érezni. Ha kellemetlenné kezd válni a betét érzése a bugyimban, pl felpuhul/megduzzad, befülled stb fogom és lecserélem, tök mindegy meddig volt bent és mennyire van teli. Változó, h mennyi marad belőle fehéren többnyire kb a fele, de volt olyan is, h kb a 3/4-e fehér volt még. Szerintem így a legjobb a cseréket ütemezni, mert ha akkor cserélem amikor kezd kellemetlen lenni, akkor sosem fogom igazán kellemetlennek érezni a betét használatát, míg azzal, ha azt nézem, h mennyi hely van még rajta, lehet, h már hosszú ideje a véremben ücsörgök, ami tényleg elég vacak érzés tud lenni.
2021. okt. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!