Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért néznek arra úgy mint...

Miért néznek arra úgy mint egy űrlényre, akiről kiderül hogy még sose volt nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

1-2 évente el kell menni üzemorvoshoz, ott mindig elhangzik a többi kérdés mellett, hogy mikor volt utoljára nőgyógyásznál. Mondom, hogy még sose voltam, erre mindig úgy elképed a nő, mintha valami csodabogár lennék. Munkatársaknál dettó ez van, ott is mesélik ki mikor hol volt, én mondom, hogy még sose voltam, erre úgy néznek rám, mintha valami istenkáromlást követtem volna el.

Mindig pontosan 26 naponként jön meg, nem érzek semmilyen fájdalmat, a fejem se fáj soha (ezt csak azért írom mert mások gyakran panaszkodnak hogy ilyenkor szinte "fetrengenek a fájdalomtól"), sose vagyok beteg, háziorvoshoz sose járok (a nevén kívül azt se tudom hogy néz ki az illető), üzemorvoshoz is csak azért mert kötelező, de ott is vérnyomás, szív, látás meg amiket néz minden rendben. Nem értem miért is kéne orvoshoz járni, ha egyszer nincs semmi baj, meg főleg miért kell ezen elszörnyedni. Inkább örülnének hogy annyival kevesebb a munkájuk.

41N



2021. aug. 8. 12:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
A megelőzés miatt. Rákszűrésre nem szoktál járni?
2021. aug. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Nőgyógyászhoz a méhnyakrákszűrés miatt lenne ajánlott legalább 1-2 évente. A háziorvoshoz nem kell rendszeresen járni, de persze nem rossz ötlet, ha pár évente laborba beutal, hogy időben kiderüljön, ha valami gáz van. Valószínűleg eddig szerencséd volt, persze ezek a betegségek nem gyakoriak, de akkor is érdemes szűrésre járni.
2021. aug. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
66%
Mintha magamról olvasnék, nagyjából velem is ez van. Annyi különbséggel, hogy munkatársaknak magánügyekről nem beszélek vagy inkább füllentek ezzel kapcsolatban, mert senkinek semmi köze hozzá.
2021. aug. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem járok rákszűrésre, a méhnyakrákot/mellrákot a fogamzásgátló okozza / vagy más hormont befolyásoló "gyógyszer" (nem csak az embereknél, hanem pl. a macskáknál is melyeknek fogamzásgátlót adnak), én meg nem szedek semmilyen gyógyszert.
2021. aug. 8. 12:54
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, nézz utána, semmi köze a fogamzásgátlóhoz. De a te életed, te egészséged, te dolgod. És nagyon kellemetlen halál a méhnyakrák miatti. Azt csinálsz, amit akarsz, nem kötelező a rákszűrés. Tégy hited szerint.
2021. aug. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%

Hú de buta vagy te jó isten...nagymamám biztos azért halt meg 33 évesen mellrákban, mert fogamzásgátlót szedett, ami akkor még nem is létezett.


A mellrákot nagyban okozhatja örökletes genetikai hajlam, méhnyakrákot pedig gyakran HPV fertőzés okozza, amit bárhol el lehet kapni. Semmi közük nincs a fogamzásgáltóhoz. Szerintem egyenesen igénytelenség és felelőtlen dolog, ha valaki soha nem jár nőgyógyászhoz. Éves szűrésre mindig megyek, azt pedig ne mondd nekem, hogy 40 éved alatt még soha nem volt semmilyen fertőzésed vagy folyásod vagy ilyesmi, mert nem hiszem el. Max csak nem érdekelt, mert igénytelen vagy.

2021. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell beszélni róla. Én 43 évesen voltam először. 2 párkapcsolattal 12, és 17 év után. A méhnyakrákot a HPV okozza, 2 partnerrel minimális az esélye, nálam sem volt.

A fogamzásgátló nem okoz betegséget, de hajlamosító tényező.

2021. aug. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%
Nekem mindegy, voltál e vagy sem. A te elővigyázatlanságod miatt nekem még nem lesz boldogtalan az életem. Csak az a baj, hogy egyre több a buta ember. És még hangot is adnak a butaságaikhoz.
2021. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%

“ Miért fontos a méhnyakszűrés?

A megelőzés azért is bír kiemelt fontossággal, mert sokáig semmilyen tünet nem jelzi a jelenlétét. Így a szűrést elhanyagolók esetében gyakran csak akkor derül ki a betegség, amikor az már nagyon előrehaladott stádiumban van, esetleg áttéteket is képzett. Ez pedig rontja nemcsak a gyógyulás, de a túlélés esélyeit is.”

[link]

2021. aug. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
67%
Eleg primitiv az a no, aki inkabb bevallalja, hogy mehnyakrakot attetekkel, gyogyithatatlanul diagnosztizaljanak nala. A legkonnyebben megelozheto rak, ha szuresnel kialakulasa elott hpv-t eszlelnek. Mire tunetei vannak, hat-tiz ev mulva, mar keso.
2021. aug. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!