Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy tudnám így leküzdeni a...

Hogy tudnám így leküzdeni a hüvelygombát?

Figyelt kérdés
Canesten hüvelytablettát kaptam belső kezelésre, azzal nincs is gond. Viszont a kisajkak és azok környéke is fertőzött, amire a Canesten krém nem volt elég, most antibiotikumos- és gombaölő krémet használok. Egy a gond, vizelésnél és azután, ahogy megtörölöm, jön le a krém. Tud így segíteni? Közben a nem teljesen feloldódott tabletta távozó maradványai eléggé égetnek kívül. Volt már valakinek hasonló problémája? És hogy oldotta meg?
2021. aug. 12. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotikum és a gombaölő pont egymás ellen hat.

Csak éjjelre kend be, akkor 8-10 órán át nem törlöd le, nem igaz, hogy ehhez mást kell megkérdezni.

2021. aug. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Reggel és este kell használom a krémet. Betametazon, gentamicin és klotrimazol hatóanyagokat tartalmaz. Ha jól gondolom, a gentamicin antibiotikum, a klotrimazol pedig gomba ellen van. És mindez egy krémben.
2021. aug. 12. 14:19
 3/8 anonim ***** válasza:
A kúpot is éjjelre tedd fel, és wc utan kend be újra
2021. aug. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én még annyit szoktam csinálni ezeken a napokon, hogy wc-zés után nedves wcpapírral alaposan kitörlöm magam.

Egyébként nekem kiegészített antibiotikumos kezeléssel fél évre megszűnt a krónikus gombám, ami már nagy szó. Valamint a Canesten kúp nekem totál nem jött be, szerintem ha nagyon csíp, érdemes lenne kipróbálni mást. De minimis csípés még normális.

2021. aug. 13. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Minimális*
2021. aug. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2: Reggeli bekenés: attól, hogy fehér köpenyben van, még mondhat marhaságot, életszerűtlen dolgot.

Antibiotikum: én nem használnám ezt a szert az alapján, amit tapasztaltam és tudok a témában. Egyrészt a hüvelygombához még a nőgyógyászati ágon is van a protokollban szájon át szedett tbletta szedése is, én 3x váltottam orvost, mert 3 hónapig csak súlyosbodtak a panaszaim úgy, ahogy téged is most kezelnek. Végül (szerencsére) átterjedt a húgyutakra, és véreset pisiltem, így az urológián megtudtam, hogy a nőgyógyászok nem orvosok és minden hasonló esetben az urológiára kell menni, és ott 1 nap alatt meggyógyítottak.

Ez eleve nonszensz, hogy gombára antibiotikumot adnak, ez pont tenyészti a gombát.

2021. aug. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A hüvelytablettából az utolsót szerdán helyeztem fel, tegnap délelőtt elég nagy darabokban távozott. Azok a darabok égették a hüvely bemenetet. Mivel kombinált krémet kaptam, a fertőzésem is kombinált lehet, mert maga a Canesten krém kívül semmit sem segített. Ez a másik krém viszont nagyon erős, napi 2x lehet csak használni, így nem kenegethetem vele magam minden pisilés után. Most már enyhülnek a tünetek, nem égnek annyira a kisajkaim és a környékük mikor bekenem. Előtte egy pár percig égetett, csípett.
2021. aug. 13. 08:00
 8/8 A kérdező kommentje:
Ilyen külső fertőzéssel még nem volt dolgom, de sokkal többet kínlódom vele, mint a belsővel. Ha pedig az orvosokat nézzük, egyszer kórházban voltam és ott alakult ki hüvelygombám. Meg is oldották gond nélkül, kacsa fel és bórsavas gézlapokat toltak fel, kegyetlenül fájt, tele volt vele a hüvelyem, égetett, menni alig tudtam, de egy nap alatt rendbehoztak. Csillagokat láttam akkor is mikor kihúzták belőlem, de ezek szerint csak ért valamit.
2021. aug. 13. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!