Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátló tabletta...

A fogamzásgátló tabletta kihat a fejlődésre?

Figyelt kérdés

Lehet nagyon hülyén fogalmazok. Elnézést érte.

Azt szeretném megkérdezni, hogy akinek nagyon alacsony a hormon szintje annak segítene a fogamzásgátló?

Lassan másfél éve teljesen rendszertelen a menstruációm.

Hol megjön hol nem és össze-vissza. Közben olykor vannak erős hajhullási részek is. Kínomban gyűjteni kezdtem zacskóba a hajam hogy lássam mennyi hullik és ijesztő.(szerencsére még bőven van hajam)

Viszont a mellékes amit szeretnék kérdezni hogyha nekem a hormonszintem a béka segge alatt van de annyira hogy már-már fiúsodok. Akaratlanul is itt ott jobban nőni kezdett a szőr az lehet hormon zavar vagy nagyon alacsonyan van a női hormon szintem és ez hat ki rám? Mellekkel se vagyok megáldva. Jóformán a középiskolás melltartóimat hordom még mai napig. Ha fogamzásgátlót szeretnék feliratni ezeket mint számításba venné és olyat írna fel ami nem csak rendbe teszi a menstruációm de kihatna a fejlődésre is mint mellnövekedés meg egyebek? Csak mert még anyának is nagy melle van meg mindenkinek a családba/rokonságban csak én maradtam lapos a hormon gondok miatt.

Nem élek nemi életet 3éve de nem vagyok szűz így a nőgyógyász nekem nem gond.


19/L



2021. aug. 18. 18:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem fogja a fogamzásgátló meggyógyítani a rendszertelen ciklusod, hisz csak egy mesterségest tesz helyette.

Másrészt a nagyon alacsony hormontartalmú több kárt csinál mint hasznot, ezt a magam testén is megtapasztaltam, ki kell kísérletezni melyik a nekünk való.

Harmadrészt voltál hormon vizsgálaton? Mert akkor nem hasraütésszerűen kéne neked gyógyszert írni, hanem amennyivel a szervezeted jól elvan.

2021. aug. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Ha elmész nőgyógyászoz, ezeket a dolgokat mondd el neki, mert nem biztos, hogy a fogamzásgátló lesz a megoldás. Az orvos valószínűleg tud ajánlani olyan készítményt - egy alapos kivizsgálás után -, ami nem állítja le a peteérésedet.

A helyedben elmennék endokrinológiára is, mert lehet, hogy ott is tudnának neked segíteni. Ilyen panaszokat a rosszul működő pajzsmirigy is tud generálni.

A fogamzásgátló természetesen kihat a hormonháztartás működésére, csak arra akartam kilyukadni, hogy talán más lesz a megoldás a gondodra :)

2021. aug. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%
Az alkatod olyan amilyen, 19 évesen már nem változik. Nem kell fogamzásgátló, legalábbis nem első körben, hanem endokrinológiai kivizsgálás.
2021. aug. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
AZ alacsony hormonszintre éppen nem jó a fogamzásgátló, mert teljesen leállítja a saját hormonrendszert, illetve a menzeszedet sem BEállítja, hanem LE, és helyette a gyógyszer generál megvonásos vérzést, aminek semmi köze a menstruációhoz.
2021. aug. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Akkor nem egyedi eset hogy teljesen rendszertelen nekem és még csak nem is vagyok megérve mint a korosztályomban levők?


Igen sejtettem hogy ki kell kísérletezni mi lesz a jó. De még nem voltam nőgyógyásznál. Keresgéltem kicsit és olvasgattam. Meg voltam pár egyéb vizsgálaton és a pajzsmirigy is esélyes hogy túlműködik kicsit.

Én csak arra gondoltam hogy sokan mondogatták a fogamzásgátlót mert beállít egy fix mensit, De reménykedek hogy a hormon szintemet is feltornászná kicsit.

Nem még nem voltam hormon vizsgálaton ahogy még csak most tervezek nőgyógyászhoz is menni. Mivel elköltöztem rég a városomból így halogattam ezt csak kicsit már zavar. Így most amég gyűlik a pénz a magánorvosi nőgyógyászatra addig gondoltam be kérdezek.

És igen sejtem hogy elküld majd hormon vizsgálatra is. De ahogy én tapasztaltam tényleg a béka segge alatt lehet minden hormonom.


Rendben majd akkor ha elmegyek neki is ugyan ezt elmondom vagy innen kipuskázom mert már képes voltam összeszedni egybe. :)

Hát én örülnék olyannak amitől rendbe áll a menstruációm. de a fogamzásgátló kihat a peteérésre?


Tavaly viszont még év elején egy munka miatt voltam pár vizsgálaton. A munkahelynek a saját kis kórházában megnézett a orvos és egy csokor beutalót adott. Elküldtek tüdőszűrő,vérvétel combo-ra majd rönthgenre és még bőrgyógyászatra is itt került elő egy hasi ultrahang is valamiért. Majd a vérvételes leletem merő felkiáltójel volt. A munkahelyen nem is kaptam meg a megfelelőt.

A rosszul működő pajzsmirigy a teljes hormonháztartásom is képes felborítani?


Hát én már azzal is boldog vagyok ha a mensim majdnem fixre beállna mert szép kiadás hogy bármikor jöhet. Ha ráadásnak még a hormon szintem is feltornászná hogy ne legyek fius az áldás voln. Tudom nem hat gyorsan de azért esélyes hogy a nagyon alul működő hormonháztartás miatt nem értem meg mint a többi lány?


az alkatom kérlek szépen nagyon vékony. A határértékek alatt vagyok.

Orvos rámnéz azonnal elutasít. 170 centi vagyok 47kg-al. 9-ben 143 centi voltam 31kg-al. nem akart anya középiskolába engedni a méretem miatt. :D

2021. aug. 18. 19:04
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak vekony,magas emberek, es akkor mi van? Nem mindenki tulsulyos es alacsony, nincs mindenkinek nagy segge, nagy melle, de ez nem azt jelenti, hogy “fejletlenek” lennenek. Nem vagyunk egyformak kerdezo.


Nem kene fogamzasgatlot szedned addig, ameddig nem oldodik meg a problemad, pajzsmirigy gondokra es rendszertelen menstruaciora foleg nem.

Segiteni nem fog, de legalabb garantaltan ront a helyzeten, ezt akarod? Ok, rendszeres lesz a megvonasos verzesed, de egy ido utan megjelennek a durva mellekhatasok, abba kell hagynod, aztan megint ott vagy, ahol a part szakad. Ha talan meg gyereket is akarnal egyszer, akkor meg foleg.

Tessek szepen orvoshoz menni, endos doki, nogyogyasz, aztan majd kitalaljatok, hogy mi legyen.

2021. aug. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

" a fogamzásgátló kihat a peteérésre?"


Bocs, de szerinted HOGY HAT a fogalmzásgátló???? Elárulom, LEÁLLÍTJA a peteérést, ezért müködik!


Ha tényleg ennyire tájékozatlan vagy, akkor menj minél elöbb el egy JÓ nögyógyászhoz és töle kérj infókat!

2021. aug. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja es a foggatlotol nem lesz noiesebb alakod, ebben ne is remenykedj. Van, akinek a hormonoktol picit no a melle (nekem mondjuk semmit se valtozott), de amint abbahagyod, ugyanolyan lesz, mint elotte.
2021. aug. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Akkor első a Nőgyógyász és majd ha elküld vagy beutal akkor endokrinologára az is. jelenleg most arra teszek majd félre.

Csak jó volna ha nem vékony fiús lány volnék. Van erre valamilyen megoldás esetleg ha már nem lesz a menstruációs gond?

2021. aug. 18. 19:40
 10/17 anonim ***** válasza:

Sporttal eleg sokat lehet alakitani a testen, termeszetesen nem lesz homokora alakod tole, ha eddig se ez volt, de ha egy kis izmot felszedsz a valladra, fenekedre, labadra,hasadra, az sokat dob rajta. Ezen kivul pedig pszichologus, hogy el tudd fogadni magad.

Na meg persze plasztika, az is szoba johet,mar akinek.

2021. aug. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!