Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem tudom kialudni magam?

Miért nem tudom kialudni magam?

Figyelt kérdés

Miért vagyok mindig álmos?


Az a baj hogy hiába fekszek le éjfélkor vagy 10kor...egyszerűen nem bírok felkelni 5kor. (mindig vissza alszok az ébresztőre...és nem bírok kikelni az ágyból)

Így általában fél7kor nagy nehezen sikerül felkelnem.

És amikor felelek tiszta véres a szemem mint aki nem aludt semmit,... meg úgy is érzem magam. :(

És amikor napközben van egy kis időm , leülök... Telózok vagy ilyesmi.. Egyből konkrétan leragad a szemem.. És egész nap ásítozok.


Pedig régen kb. 5-6 éve olyan simán felbírtam lenni az éjszaka mindenféle álmosság nélkül, hogy azon most csak csodálkozok. Volt hogy 2-3 órát aludtam és semmi bajom nem volt.

Meg igazából ezt az utóbbi időben tapasztaltam jobban, kb. 3hónapja.

Előtte is volt h visszaaludtam, de nem így..

De nem tudom miért van ez mert semmi különös nem változott az élet módomban.


Mit tudok ez ellen tenni? Mitől lehet ez?



2021. aug. 19. 07:03
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Egyrészt öregszel te is, masrészt nem éjfélkor kéne lefeküdni.


Próbáltál, mondjuk 20/21kor elaludni? Ha korábban fekszel, korábban is tudsz felkelni. Tv-t, telefont kapcsold ki fél órával az alvás előtt, úgy könnyebb lesz.

2021. aug. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
23 vagyok, 4:50 kor tudnak kelni, ahoz 21:30 kor ágyban vagyok és készülök aludni. Készülékek nyomkodását korlátozd 8 után, vacsora 7 után már ne legye és érdemes egy pici mozgást szervezni napirendedbe (séta).
2021. aug. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Első körben én csináltatnék egy teljes labor vizsgálatot,ha mostanában nem voltál.
2021. aug. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy? Van e vmi extrém idegi terhelésed naponta mondjuk sok meló, lehet nem ártana egy nagy labor mert lehet vérszegény vagy. Szedsz e vitaminokat? Horkolsz e éjjel? Nagyon sok minden közrejátszhat a napközbeni fáradékonyságra. Első körben én azt mondom hogy az életkor előrehaladtával bizonyos dolgok már jobban terhelik az embert mint mondjuk 20on évesen. De mivel nem tudom az életkorodat így azonkivul lehet bármi. Álmosság ellen nagyon jot tesz az aktív élet az oxigen s a sport. Aki nem mozog eleget az sajnos sokkal fáradékonyabb a napi teendőktől is életkortól függetlenül. De mondom elso korben nagy labor hogy ki lehessen zarni barmilyen eltérést.
2021. aug. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
67%
Felborult a cirkadián ritmusod. Ennek oka, hogy a bolygóideg kezd kifáradni, és emiatt a mellékvesekéreg túl sok kortizolt termel.
2021. aug. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
E vitamin D vitamin! Amúgy egyetértek. Előbb feküdj le ;) amugy nyáron rosszabbul alszik az ember alapvetően
2021. aug. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket!
2021. aug. 24. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!