Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kell tampont használni?

Hogyan kell tampont használni?

Figyelt kérdés

Már néztem róla videót, MINDENFÉLÉT, de egyszerűen nem tudom.

Még szűz vagyok, azt sem tudom, hova szúrjam.

Normállal próbálkozom, de nem megy, nem tudom felszúrni.

Megkérhetném anyumat vagy valamelyik barátnőmet, hogy hogyan kell, de akkor csak ugyanazt mondaná, amit a videókban. És nem kérhetem, hogy szúrja fel nekem...


Holnap megyünk fürdeni, és már fogalmam sincs, hogyan próbálkozzak.



2021. aug. 20. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%
Ha szűz vagy, akkor nem igazán kellene tampont használni. Pont, hogy a szűzhártya miatt nem megy föl.
2021. aug. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Ob minivel próbálkozz.

Állj a wc elé, az egyik lábaddal állj rá a wcre, a másik maradjon a földön. Ebben a pózban szerintem a legkönnyebb. Fogod a tampont, kihúzod a zsinórt, hogy lógjon. A mutatóujjadat a tampon végéhez rakod, odahelyezed a lyukadhoz, és nyomod. Addig nyomod, amíg érzed. Ha kész, állj normálisan, ülj le, mozogj kicsit, ha érzed, hogy benned van, esetleg fáj, nem jó. Ne félj felnyomni, ki tudod húzni. Jól be kell különben kifolyik mellette a vér.

2021. aug. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Milyen helyzetben próbálod? Ha esetleg ülsz, állsz próbáld meg guggolva. Illetve lehet, hogy a mért sem megfelelő
2021. aug. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Imitáld már hogy próbáltad.:)
2021. aug. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Próbáld elsőnek minivel, ha nagyon nem megy tampax-al. Noha azt is fel kell elsőnek nyomni magadnak, de az mélyebbre lövi a tampont, és kevés az esélye, hogy kellemetlen lesz. Szétterpeszkedve guggolj le, kicsit előredőlve (vagyis nekem így a bevált).
2021. aug. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Én nagyon sokáig nem tudtam felhelyezni szűz tini koromban. Aztán valami vészhelyzet folytán egyszercsak sikerült.


Mindenképp kis mérettel próbálkozz. A tampon zsinóros végéhez dugd a mutató vagy a középső ujjad,a zsinórt húzd meg előtte,nyilván ezek előtt kézmosás. Aztán guggolj a wc fölé, próbálj meg ellazulni. Előtte szárazra törölném a bemenetet, és így, ha nem sikerül eltaláni a rést elsőre, akkor abból, hogy véres lett a tampon vége, fogod tudni, hogy jó helyen jársz és merre próbálkozz, nyilván érzed is, csak most még nem tudod milyen, de amúgy fájni nem fog, ha pici a tampon. És ahogy írták is feljebb, minél mélyebbre nyomd, a zsinór legyen meg...


Ui: fürdéshez egy sima tampon nem a legideálisabb emlékeim szerint. Át is ázik hamar, illetve a fertőzéseket is felvezeti. Gyakrabban kellenemajd cserélned, ami így gyakorlatlanul még macerásabbá tenné az egészet és élvezhetetlenné a napodat, de te tudod...

2021. aug. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Nekem csak fekve sikerült elsőre, semmilyen más pozícióban nem. Nem volt semmi technikai infóm hozzá, annyit tudtam, hogy be kell dugni, aztán valahogy megtaláltam a nyílást és bedugtam. Ne komplikáld túl szerintem.

Én is pont strand miatt csináltam, nem tette tönkre egyáltalán a napot! Egyszer cseréltem, az rossz volt, de megérte, mert azon kívül tényleg az egész nap jó volt, nem ázott át, nem éreztem, hogy bennem van, stb.

2021. aug. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj majd, hogy minden alkalommal, amikor kijössz a vízből, cseréld.
2021. aug. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tükörrel próbáltam, hogy lássam is, mit "csinálok" odalent.

Én próbáltam nyomni, de szerintem rossz helyre, mert nem ment fel😆

Azt, hogy majd szárazra törlöm odalent, és akkor ha véres lesz a tampon teteje, tudni fogom, hogy jó helyen vagyok, ezt majd kipróbálom.

Lehet, majd veszek egy minit, aztán azzal gyakorlatozom. A fürdést meg kihagyom akkor, majd napozok.

2021. aug. 20. 17:23
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagyon nehezen ment elsőre, nagyon fájt, főleg mert ráfeszültem. Anyámék adtak ilyen-olyan tippet, de sajnos semmi nem segített, csak sírtam :D én is strandolás előtt álltam, szóval jól kivoltam... De aztán egyszer csak sikerült, neked is menni fog idővel ne aggódj.

(Remélem nem valami perverz kisfiú vagy. Neharagudj a feltételezésért, de itt rengeteg a beteg..)

2021. aug. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!