Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló abbahagyása?

Fogamzásgátló abbahagyása?

Figyelt kérdés

A tanácsotokra lenne szükségem.


25 éves vagyok, 6 éve szedek fogamzásgátlót (Belara).

Eddig nem volt vele semmi problémám, sőt mondhatni, hogy bevált, óramű pontossággal jön meg, nem fáj stb., azonban az elmúlt kb. fél évben hangulatingadozásaim vannak, a libidóm teljesen elszállt (tetszik a párom, szeretem, kívánom meg minden, de egyszerűen nem megy :( ), és már inkább tehernek érzem a szedését.

Nagyon erősen gondolkozom a gyógyszer abbahagyásán. És itt jön a nehéz része..


Google a barátom volt (vagy nem?) és találtam rengeteg cikket, videót, fórumot, hogy mi történik ha abbahagyod a bogyót.. Nagyon rémisztő dolgokat olvastam, valakinek a fele haja kihullott, durva pattanásaik lettek, kimaradt/hihetetlenül hosszú ciklusok, meg ilyen kis "finomságok", amik akár évekig is tartanak.

Kérdésem azokhoz szól, akik abbahagyták a tabit.. Tényleg ennyire durva tünetek jelentkeznek? És meddig tartanak? Merjem abbahagyni a szedést? Tiniként elég pattanásos voltam, így félek, hogy nagyon csúnya lenne a bőröm.

(nem azért hagynám abba, mert babát szeretnénk, csupán úgy gondolom, hogy elég volt ez a 6 év)


Személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi.


Köszönöm mindenkinek, aki érdemben hozzá tud szólni.



2021. aug. 23. 00:14
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
6 évig szedtem, semmi nem történt mikor abbahagytam
2021. aug. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos, hogy lesz bármilyen problémád. Nem beszélve arról, hogy ha baj van, az nem a fogamzásgátló abbahagyásától lesz, hanem mindig is megvolt, csak a tabletta elfedte.
2021. aug. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Igen, olyat is olvastam akire semmi hatással nem volt, viszont nem ők voltak többségben sajnos.


2. Ezzel teljesen tisztában vagyok, ezért is félek, hogy visszatérnek a pattanások. Mondjuk emlékeim szerint 19 évesen már annyira nem voltak durvák.

2021. aug. 23. 00:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mikor abba hagytam, semmi extrát nem tapasztaltam, én is féltem tőle mert nekem nagyon csúnyán aknes volt, de a fogamzásgátló abbahagyása után maximum egy kettő pattanás jött ki ami hamar el is mult, hajhullast nem tapasztaltam, a menstruációm is nagyjából pontos volt.

A pattanásokra van megfelelő kezelés, el lehet őket végleg mulasztani, nyilván nem két nap, de megoldható, én is át éltem ezt a folyamatot. Ha szeretnél erről tanácsot akkor nyugodtan írj.

2021. aug. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért olvastál sok rosszat, mert aki gond nélkül elhagyta a tablettát, nem fórumozik, és nem foglalkozik vele.

Én a Belarától az elején voltam aluszékony (3 hónap) aztán 2-3 ev után valamiért (ejj, régen volt már!) Lindynettet javasolt az orvos.

A tabletta elhagyása után annyi változás történt, hogy a vérzésem, ami tabletta előtt sosem viselt meg, onnantól hasi görcsökkel járt. Nem zavart nagyon, vettem be rá fájdalomcsillapítót, és kész.

Szintén libidócsökkenés miatt hagytam abba, az helyre is állt, és évek múlva, amikor a gyerek téma felmerült, örültem, hogy már régóta nem szedem.

30n

2021. aug. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!