Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hajhagymám is kihullna?

Hajhagymám is kihullna?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki mintha a hajhagymám is kiperegne. Elég illesztő főleg hogy sok hajam hullik
2021. szept. 1. 10:26
 1/7 A kérdező kommentje:
2021. szept. 1. 10:28
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos igen. Elsorvad, elengedi magát, kihullik. Nincs megfelelő tápanyaga.
2021. szept. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Minden hajszálam ilyen
2021. szept. 1. 14:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Kivizsgáltatva voltál?

(góckutatás, pajzsmirigy, vashiány stb)

2021. szept. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem. Szeretnék majd de sajnos az időm n engedi. Ugyanis babával vagyok itthon nem rég szültem
2021. szept. 1. 15:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Nézd. A hajhullást több minden okozhatja:


- Stressz

- Szervezeten belüli góc/gyulladás (mandula, fog, stb)

- Vashiány

- Rossz / elégtelen / nem változatos táplálkozás

- Férfiaknál túl sok tesztoszteron

- Pajzsmirigy

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de lehet, hogy van még más ok is ezek mellett, nemcsak a genetika.

Ha a vérképed rendben, és a fentiek közül egyik sem áll fent, akkor esetleg segíthet koffienes hajszesz és sampon.

Ezen kívül a DM-ben kapható Mivolis Haar Vital Komplex kapszula. (saját márkás terméke a DM-nek, és nem is kerül eget rengetően sokba, plusz ott megnézheted a koffeines hajszeszt / sampont is.)

Mindezek mellett elképzelhető, hogy ez sem válik be, de ha mégis, azzal csak nyerhetsz.

Szerintem megérne a fentiekből egy kúra, ami legalább 1-2 hónapos. Annyi idő alatt látszana, hogy be válik-e egy módszer, vagy sem.

Első körben: vérkép, és góc kutatás.

Ha nem örökletes/genetikai, akkor jöhetnek az egyéb módszerek.

Ezen kívül, még hallottam a Panthenol égés elleni spray (hab) hajra kenéséről (annyira nem lehet hülyeség, mert tartalmaz vitaminokat, plusz gyulladás csökkentőt), ami használhat a haj növekedésére. Ezt nem próbáltam még, szóval nem tudom, hogy használna-e, de a koffeines hajszesz/sampon kombó az jó.


DE mivel nemrég szültél, azt is vedd figyelembe, hogy a terhesség alatt NEM HULLIK a haj. Viszont szülés után ezek a hajszálak, amik amúgy normálisan kihullottak volna, elengedik magukat, és egyszerre hullanak ki.

Ennek hormonális okai vannak, és mivel sok hajszál hullhat ki ilyenkor, ezért a látványa ijesztő lehet. Szóval, még az is elképzelhető, hogy ez csak a terhesség - szülés miatti hajvesztésed. DE az összes hajadra semmiképp nem vonatkozik. Ha tehát csomókban jön ki nap, mint nap, az nem jelent jót.


kipróbálhatsz házi hajhullás elleni dolgokat is:

[link]

2021. szept. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Át olvasgatom majd köszönöm a válaszod
2021. szept. 1. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!