Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nőgyógyász úgy írt fel...

A nőgyógyász úgy írt fel fogamzásgátló tablettát, hogy nem említette a trombózisveszélyt, vagy hogy menjek teszteltetni. Be merjem szedni?

Figyelt kérdés

Ösztrogén és progeszteron. Nem fogamzásgátlás miatt, hanem hogy rendbe tegye a ciklusomat, és annyira stresszeltem a vizsgálat miatt, hogy mire felírta a gyógyszert, csak örültem, hogy végre menekülhetek ki, és teljesen elfelejtettem megkérdezni, nem kéne-e előbb vérvétel vagy ilyesmi. :(

A szüleim nem a vér szerinti szüleim, ezért esélytelen, hogy kiderítsem, volt-e trombózishajlam a családomban.


Szedett már bármelyikőtök valaha tablettát (amiben mindkét hormon van) úgy, hogy nem tudta, van-e trombózishajlama?

(mire megjön a vérvétel eredmény, két hét legalább, mire eljutok, az is pár nap, és nem véletlenül lett felírva a rendszertelen ciklusomra, biztos, hogy már bármelyik napon megjöhet megint, ezért gondolkodom a lehetőségeimen, mert ugye a legelső napon kell bevenni az első tabit)



2021. szept. 7. 12:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Kell vérvétel.

Én öröklött trombózis hajlamos vagyok.

Emiatt nem is szedhetek fogamzásgátlót!

Engem elküldött vérvételre, ott kiderült. Visszamentem hozzá és akkor mondta, hogy soha nem szedhetek. Tesómmal ugyanez a helyzet!

2021. szept. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
8 000 Ft a teszt Synlabnál.
2021. szept. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
14%

Na, akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba.

Hiába mantrázza itt pár ember a gyakorin, egészséges nőnek negatív anamnézissel NEM kötelező semmilyen thomrobphilia panel, sőt, ki sem lehet írni NAEK finanszírozással a vizsgálatot a legtöbb helyen.

Ha normális kikérdez és alacsony a kockázatod trombózisra, mert nem vagy 150 kg, nem szívsz napi 3 doboz cigit, nem vagy legalább 35 éves és nem halt meg az összes rokonod thrombosisban, akkor bizony simán felírható vizsgálat nélkül.

Ha parás vagy, akkor el lehet menni magánúton megcsináltatni a vérvételt, kb. 12 ezer forint. De attól, hogy mindenre negatív lesz, attól még kaphatsz ám trombózoist...

2021. szept. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#13 azt mondta a Kérdező, hogy nem ismeri a vérszerinti rokonait. Ebből kifolyólag nem tudhatja volt-e valakinek trombózisa.

Magán úton valóban egy 10es a vervizsgálat, de TB alapon is lehet már kérni csak hosszabb a várakozás az időpontra.

2021. szept. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
46%

Nem lehet kérni. Max a hameatogián, de ott sem valószíná, hogy kiírják, ha negatív az anamnézise és csak fogamzásgátlót akar teljesen egészséges nőként.

Azzal mondjuk tisztában van valaki, hogy a terhesség és a gyermekágy nagyobb kockázatot jelent, mint az OAC szedése? És hányan csináltatnak trhombophilia panelt gyermekválallás előtt?...

2021. szept. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!