Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló elhagyása után...

Fogamzásgátló elhagyása után pattanásosak lettetek? És milyen volt a menstruációtok utána?

Figyelt kérdés

2020 februárja óta szedek fogamzásgátlót. Előtte voltak néha pattanásaim és közben is. Nem igen változtatott a bőrömon. (Na nem ezért szedtem)

Most ha elhagyom tényleg lehetséges, hogy tele leszek gyulladt pattanásokkal?

Illetve a mensi után tényleg jobban fáj? Nekem fogamzásgátló előtt nagyon fájt, most is úgy fog? Vagy még annál is jobban? Most van megvonásos vérzésem, de a következő csomag tabit már nem kezdem el.

És mire várhatom az érzkezését a következő piri néninek? xd


2021. szept. 25. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én februárban hagytam abba a gyógyszert, szerintem nekem rendesen felborultak a hormonjaim. Tele voltam gyulladt pattanásokkal, először másfél hónapra rá jött meg a menstruációm majd voltak 25 napos ciklusaim is. Puffadtam,elkezdtem hízni, szóval kb minden bajom volt ami csak lehetett. 2 hónapja elkezdtem a Premens tablettát illetve Mio inozitol port iszok az ebéd mellé. Azóta jobban vagyok, van peteérésem (teszteltem). Most az utolsó mensinél pattanásaim se voltak annyira. Annyira nem erős a vérzésem mint a gyógyszer előtt volt
2021. szept. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Nekem ahogy kiürült ( kb 3 hónap) brutál sok gyulladt pattanásom lett a hátamon és arcomon. Pedig előtte nem volt. Az első igazi mentruációm (nem vagyok óvodás, hogy becézgeessem) 28 napjára jött meg kb mint egy disznóölés olyan intenzitással véreztem. Fájni nem fájt, viszont előtte sem. De amint terhes lettem elmúltak a pattanások abban q hónapban.
2021. szept. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Basszus. Már előre félek. Én előtte is disznóölés szinten voltam. Az ágyam reggelre úgy nézett ki mint egy gyilkosság tetthelye.


(én sem vagyok óvódás, csak néha olyan fárasztónak érzem leírni, hogy menstruáció. Eleve egy utálatos dolog a számomra, akkor már egy kis becézgetéssel viccesebbre veszem)

2021. szept. 25. 17:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem előtte volt kevés pattanásom néha. A tabi idején elmúlt. Mikor abbahagytam, visszajöttek, de nem erősebben, inkább gyengébben, inkább a ciklus második felében. A ciklusaim utána lerövidültek, 30+ naposakról 23-24 napra, volt néha közti vérzésem is. De a görcsök nem jöttek vissza olyan erősen. Aztán gyógynövényes cuccoktól, palástfű, cickafark lassan javulni kezdett. Aztán terhes lettem. Kellett clostylbegit is, de a clostylbegit szedés 2.hónapjában összejött.
2021. szept. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is azért hagyom abba, mert lassan babát szeretnénk. Remélem, hogy nem vágta nagyon oda a hormonokat. Köszike a válaszokat.
2021. szept. 25. 18:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Én szintén iszonyú ragyás lettem 3-4 hónap után akkor borult meg a menstruációm is először 30, aztán 35 és volt hogy 40 napra jött meg most vagyok a letétel után 10 hónappal és úgy tűnik most beáll ilyen 30 napra..de a hátam és időnként az állam még mindig iszonyat csúnya..nem tudok kb hátradőlni.. bőrgyógyász semmit nem tudott adni.. azt mondta szedjek fogamzásgátlót.. hát mondom de pont azt akartam elhagyni mert babát akarunk.. Ajánlott egy lemosót (babé akne lemosó), meg felírt valami ecsetelős antibiotikumot, annak nem emlékszem a nevére, de annyit ért mint halottnak a csók. Nagyon remélem ha sikerül a baba szebb lesz..
2021. szept. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
17 évesen kezdtem, 23ig szedtem,abbahagytam a mensim beállt és nem lettem pattis (17 évesen azert kezdtem mert baromira az voltam) 24 évesen szültem,kb 26tól ismét szedtem 32ig abbahagytam,3 hónap múlva terhes lettem,ugyancsak semmi gondom nem volt. Szülés után ismét szedem
2021. szept. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1es vagyok. Amúgy én is hallottam nem egy olyat aki 10 évig szedte, ahogy abbahagyta visszaállt minden és terhes is lett. Így 8 hónap távlatában már okosabb lennék, most már azonnal elkezdeném a Premens tabit,mert eddig bármit próbáltam csak ez segített
2021. szept. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én főleg az akne miatt kezdtem szedni egyszer.Közel egy évig szedtem,de az arcom nem változott tőle,szerencsére durvább se lett,mikor abbahagytam.Menstruációm is egyből visszaállt,viszont nekem a hajam eléggé tönkrement tőle.Azóta kb töredezik.
2021. okt. 5. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!