Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miben különbözik a Yasminelle...

Miben különbözik a Yasminelle fogamzásgátló a Jangee-tól?

Figyelt kérdés

5 év Lindynette majd 4 év Jangee fogamzásgátló szedése után pecsétlő vérzés megjelenése miatt Yasminelle fogamzásgátlót írt fel a nőgyógyászom.


Először azt mondta, hogy ez a Yasminelle, amit most felír erősebb, mint a Jangee, aztán pedig azt, hogy nem erősebb, csak más. Nem volt egyértelmű, pedig többször visszakérdeztem, másnap még telefonon is felhívtam, de ott sem kaptam számomra egyértelmű választ.


Kiváltottam és összehasonlítottam a Jangee-t a Yasminelle-el, ugyanaz a hatóanyag és a mennyisége is (3 mg/0,02 mg). Akkor mégis miben különbözik?


Az orvos azt mondta, hogy lehet, hogy a Jangee-t már megszokta a szervezetem, ezért próbáljuk meg ezt a másikat. De nem értem, hogy miben különbözik a kettő, ha ugyanaz a hatóanyag és annak mennyisége is.


Azt meg pláne nem, hogy egyszer azt mondja, hogy erősebb, utána pedig hogy nem erősebb, nem magasabb hormontartalmú, csak más.


Én ugyan nem értek hozzá, de nekem úgy tűnik, hogy ugyanaz a kettő, csak más a neve, de ha van itt hozzáértő, akkor nyugtasson meg, hogy nem ugyanaz, mert akkor semmi értelme a váltásnak és előrébb sem vagyok a problémám megoldásával.


Valóban más a Yasminelle? Ha igen, miben?



2021. szept. 30. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem különbözik. Konkrétan ugyanaz, csak más márkanéven. Ez tök gyakori fogamzásgátlóknál.

Normális nőgyógyász tudja is ezt, vagy szivatni akar és ő pénzt kap a másik gyógyszerér felírásáért. Pláne, hogy ha nincs mellékhatásod, akkor minek kellene váltani?


Egyébként hasonló az eset mint az Estelle és Lindynette 75 µg/30 µg-vel. Nekem konrkétan patikus mondta, hogy nem rendel csak értem Lindynettét, mert van készleten Estelle és akkor minek, ha úgyis ugyanaz?

2021. szept. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanaz, csak a Yasminelle licensze lejárt és elkezdték a generikus készítményt gyártani belőle, azaz egy ugyanolyan összetételű, de más nevű gyógyszert. Én is szedtem vagy 5-6 évig Yasminelle után Jangee-t, teljesen oké volt.
2021. okt. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Fura, a nőgyógyászom hosszasan magyarázta többszöri megkérdezésre is, hogy miben különbözik. Már én szégyelltem magam, hogy ennyiszer rákérdeztem, mert egyszerűen nem értettem. Továbbra sem értem, de szent meggyőződéssel állította, hogy különbözik. Az a baj, folyamatosan olyan szavakat használt a magyarázataiban, amiket nem értek...már kezdett nagyon kínos lenni a szitu, úgyhogy ráhagytam, ő az orvos, biztosan jobban tudja, én nem értek hozzá...
2021. okt. 6. 05:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok, szerintem menj másik dokihoz. Én ezek alapján nem igazán szeretnék ilyen orvoshoz járni, ráadásul lehet a tüneteid az okozza, hogy egyáltalán nem lenne szabad már szedned. A test egyszer besokall, én is így voltam, 12 évig szedtem és olyan tüneteim voltak, amik csak a hormon abbahagyása után szüntek meg.
2021. okt. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Papíron semmiben, ugyanaz a mennyiség van benne. De ha tapasztalatra vagy kíváncsi, akkor azt mondanám ég és föld. Szedtem mindkettőt, a Yasminelle mellett elszállt a súlyom, sárkány voltam és úgy fájtak a melleim, hogy alig tudtam aludni. Egy hónapig bírtam, de akkor már sírni tudtam volna, annyira fájt. A Jangee-t viszont már hat éve szedem összesen (volt két év kihagyásom, mert külföldön éltem, ahol nem tudtam ezt a fajtát beszerezni), most viszont visszatértem hozzá,mert szeretem.
2022. dec. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!