Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A következő héten fognak...

A következő héten fognak operálni méh polip miatt. Mire érdemes felkészülnöm, a műtétnél és a műtét után?

Figyelt kérdés
A deréktáji és méh fájdalom is a polipra utalhat? Csak mert ezt eddig nem éreztem, s okozhatja a polip is, vagy más oka lehet?

2021. nov. 16. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Műtét után valószínűleg komoly fájdalmaid lesznek, engem miómával operáltak, a velem egy intenzíven fekvőknek mind nagyon fájt a műtét utáni estig. Az én hozzátartozóm jattot adott, hogy kapjunk hányáscsillapító B-vitamint meg fájdalomcsillapítót az infúzióba, anélkül nem adtak egyiket sem. Az altatás utóhatása a hányinger, de derékban kettévágva a hányás erőlködése nem kibírható. ma nem tudom, hogy oldanánk meg, mikor törvényileg tilos a jatt.
2021. nov. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Mivel a kórházaknak mind nagy tartozásuk van, spórolni kell, nem hiszem, hogy puszira közérzetjavító gyógyszert adnának műtét után.
2021. nov. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömet nemrég műtötték, igaz mással, de annyi fájdalomcsillapítót kaptak, amennyit kértek. (nyilván határokon belül).
2021. nov. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát első körben arra érdemes felkészülni, hogy lemondják a műtéted. Ugyanis sorban állnak le az elektív ellátások.

Hysteroscopos műtét lesz vagy csak egy sima méhkaparás? Utána kis vérzés, esetleg menzesz jellegű görcsök, ennél több nem valószínű.

Viszont a derékfájdalmadnak jó eséllyel nincs köze a polyphoz, zóval azt ne nagyon várd, hogy megszűnik a műtéttől.

2021. nov. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen hysteroscopos műtét lesz
2021. nov. 16. 14:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem abrasiom volt márciusban. A szövettan polipot irt le. Most viszont újra kezdtem barnázni. A doki azt mondta ha kiújul akkor hysteroscopia lesz. Akinek volt már ilyen vagy ért hozzá... jobb a hysteroscopia mint az abrasio? Kevesebb az esély a kiújulásra? Nem szeretnék kéthavonta műtétre járni...😔
2022. máj. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!