Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Első angol nyelvű állásinterjú...

Első angol nyelvű állásinterjúra hogyan érdemes felkészülni?

Figyelt kérdés

Kicsit váratlanul ért a feladat, mert abban a hitben voltam, hogy a pozíció, amire jelentkezek, full magyar nyelvű. Kiderült, hogy angol is kell hozzá, és kedden lesz is egy interjúm. Hogyan érdemes felkészülni? Szaknyelv vagy általános beszélgetés? A szint, amit kérnek, "aktív, kommunikációképes".


Van esetleg tippetek? Köszönöm előre is!



2021. nov. 14. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Hát, tudván hogy "aktív tárgyalóképes" nyelvtudást várnak el, -- tehát NYILVÁN erősen benne van a pakliban, hogy a közvetlen főnököd külföldi lesz, és/vagy a munkatársak, ügyfelek..., -- jelentkeztél az állásra. Vegyük a jóhiszemű verziót, hogy ezek szerint csakugyan aktív, tárgyalóképes a nyelvtudásod, vagyis különben is napi rendszerességgel beszélsz angolul. Állásinterjún, ha jól értem, magyarul már voltál. Itt is minden ugyanúgy zajlik, csak hát angolul.
2021. nov. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudsz angolul, akkor már késő.

Ha csak fel kell frissíteni, akkor például duolingo elég arra.

2021. nov. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tárgyalóképes, hanem kommunikációképes. Nagyon nem mindegy.


Legyen a fejedben 8-10 mondat magadról, a tapasztalataidról. A többit meg rögtönözheted.

2021. nov. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Hello! Do you speak english?


- szia, igen tudok!

2021. nov. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag az összes interjúmon előkerült az angol. Legtöbbször ilyenkor az volt, hogy amikor magamról, szakmai tapasztalatomról beszéltem akkor megkértek, hogy váltsak át angolra. Mivel nekem ez sosem okozott gondot (és ezt ők is hallották) ezért ez max pár percig tartott.

Ha ilyen jellegű vár rád akkor csak gyakorold be elötte azt a pár mondatot.


Viszont van amikor az egész interjú angolul van. Na ebben az esetben elégge megvagy lőve.

2021. nov. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Itt annyit tehetsz hogy tényleg beszéled az angolt.
2021. nov. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egy szóval sem mondtam, hogy nem tudok angolul, csak érdekelt, hogy mire lehet számítani. És egyébként jól sikerült. :)


Köszönöm a segítőkész válaszokat!

2021. nov. 16. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!