Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mièrt lehet ennyire hosszan...

Mièrt lehet ennyire hosszan tartó menstruációm?

Figyelt kérdés
Ma van 12 napja hogy menstruálok, igaz az első 5-6 nap csak olyan pecsételős volt. Utána beindult normálisan és azóta tart. Időpontot már kértem a nőgyógyásztól viszont csak december 5re kaptam. Próbáltam több orvost felhívni de korábbi időpontot senki se tudott adni. Fogalmam sincs hogy addig mi tévő legyek. Nem úgy néz ki mintha el akarna múlni. Mostanában elég stresszes vagyok és sokat idegeskedem is, gondolom az is közbejátszhat. Az előző menstruációm se volt az igazi mert ott meg nem volt annyi mennyiség mimt amennyi szokott lenni. Lehet hogy már csak beképzelem de a folyamatos vérvesztéstől már kezdek néha beszédülni. Valakinek van tippje hogy mit csináljak? 19 éves vagyok ha ez számít

2021. nov. 18. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Igyál sokat, egyél krumplit vagy chipset és pótold a vasat! 19 évesen valószínűleg kicsi az esély a rákos megbetegedésre, amiatt nem aggódnék, de a vérveszteség miatt igen. Ez simán nőgyógyászati ügyeletes probléma. Én megnézném a helyedben, hogy hol érhető el az ügyelet és mielőbb jelentkeznék.
2021. nov. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

1. Ha az első 5-6 nap csak pecsételés volt, akkor csak 6 napja vérzel normálisan, 6 nap alatt pedig nem szokás elvérezni, úgyhogy a szédülést jó eséllyel beképzeled.

2. Akut panasszal bármelyik nőgyógyászati szakrendelésen fogadnak időpont nélkül...

2021. nov. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért ügyeletre nem kell menni, a szakrendelés a nappali időszakban bőven elég.
2021. nov. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
Miért ne kellene? Indokolatlan, el nem álló vérzés, az sürgősségi eset.
2021. nov. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a sürgősségi eset az, ami akut ellátás hiányában maradandó károsodást vagy halált okozna. 12 napja tartó vérzés (amiből 6 nap pecsételés) nem ez a kategória, ez egészen nyugodtan ráér a holnapi szakrendelésig, ahol viszont soron kívül fogják fogadni időpont nélkül.
2021. nov. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Honnan tudod, hogy mi vérzik és miért vérzik? Távultrahang van a fejedben?
2021. nov. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem több nőgyógyászati beteget láttam életemben, mint te.

Ha jelenleg normál menstruációnak megfelelő mennyiségű vérzése van 6 napja, előtte meg pecsételgetett, akkor hidd el, ki fogja bírni holnapig.

2021. nov. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ez normálisnak mondható, így, hogy írod, hogy eléggé stresszes vagy mostanában. Ha az eleje csak pecsételés volt, akkor meg pláne, hiszen akkor 6 napja vérzel igazán. Persze ettől függetlenül nem árthat egy orvosi viszgálat.
2021. nov. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A pecsételős napokat ne számítsd! Az így maradó 8 napig normális. Ha rendszeres a megelőzés pecsételés az nem jó. De ritkán belefer.
2021. nov. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Na, sikerült eljutni orvoshoz?
2021. nov. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!