Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tegyek hogy nem érezzem...

Mit tegyek hogy nem érezzem és ne fájjon a tampon?

Figyelt kérdés
Most helyeztem fel életem 4. tamponját. Először egyáltalán nem tudtam felhelyezni, mert iszonyúan fájt, aztán pár menzesz után megint használtam, mert erős vérzésem lett. Harmadjára ment elég könnyen, kis fájdalom volt csak. Viszont most negyedjére megint megszenvedtem vele, gondoltam hogy nem használom éjjelre, de folyton átázok, erre is kérnék tippeket hogy mit tegyek. De visszatérve a témára, folyton érzem, hogy bennem van, ha török ülésben vagyok belülről elég erősen nyom, és sétánál is érzem. Csak éppen alig dugtam fel hogy eltűnt bennem. Úgyhogy az lenne a kérdésem, hogy mit tegyek hogy ne fájjon felhelyezésnél és ne érezzem a a fájdalmat amikor bennem van? És mit tegyek ha betétem van és átázok folyton?

2021. dec. 5. 22:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem jól teszed föl azért nyom! Addig dugd amíg az ujjad is eltűnik, tehát olyan mélyre ameddig az ujjad hossza engedi. Találd meg azt a pózt, amiben nem fáj, mert egyébként azonnal, fájdalom nélkül csusszan fel egy helyes technikával helyes testtartással. Olvasd el a tájékoztatóját a dobozban van.
2021. dec. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy feljebb kéne rakni, ne csak annyira, hogy éppen eltűnjön. Lehet, hogy a méret sem jó(márkák között is van eltérés, hogy mekkora a normál stb). Ha esetleg kamasz vagy keress tiniknek való tampont.

Ha nem ob-t használsz érdemes lenne kipróbálni, van nála jobb nedvszívó, de a borításának hála könnyebb felhelyezni.

2021. dec. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ob-t használok, és csak egy méret volt a boltban, ami szerintem a legkisebbnek számít.
2021. dec. 5. 22:32
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

100%, hogy rosszul használod. Ha jól használod majd, észre sem fogod venni. OB-ből sok méret van, neked valószínűleg a normális van.


Szűz vagy még? Ha igen, a Mini lehet, hogy jobb lesz neked.


És tövig tedd fel, különben látod, milyen borzalmas élmény :/

2021. dec. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
Vagy amugy, ha nagyon nem megy, nem kell eroltetni...
2021. dec. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De nem tudom feljebb nyomni, mert nagyon száraz a hüvelyem. Igen szűz vagyok. Betét nem használhatok mert folyton átázok.
2021. dec. 5. 22:50
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek, nekem az egész tinikorom tönkretette az erős vérzés, betétekkel, zsebkendőkkel, mindennel próbálkoztam. Minden hónapból egy hét kínszenvedés volt, nem bírtam járni, tüsszenteni, összeszorított lábbakkal mentem a mosdóba minden szünetben. Aztán nem is tudom, kb 18 évesen, de szintén szűzként vettem a bátorságot a tamponra, és mostmár a menstruációm semmi extra, nem is különösebben figyelek rá, hogy mikor fog megjönni, mert nem oszt nem szoroz.


Szóval a tampon mindenféleképpen jó irány, csak szimplán mélyre kell feltenned, amíg a mutatóujjad engedi. A vér miatt alapból jobban csúszik, így könnyebb feltenni. Próbáld ki a minit, hátha jobb, viszont jelentősen kevesebbet is bír ki. Próbáld más pozícióból feltenni, hátha úgy könnyebb lesz, pl wc-re kuporogva nehezebb, mint mondjuk egyik lábat fel, és úgy. Hülyén hangzik, de próbálgasd, tuti találsz valami könnyebb megoldást :) Meg bizonyos tamponokhoz jár ilyen felnyomós cucc, sosem próbáltam még, de talán az is segítene neked.

2021. dec. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És belehet nedvesíteni a tampont kicsit? Vízzel vagy nyállal nem tudom. Egy kicsit feljebb nyomtam, de tovább nem megy, valami puha részben megakad és tovább nem megy, csak a fájdalom van.
2021. dec. 5. 23:09
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Dupla betét? Menstruációs bugyi? Azert vannak meg alternatívák
2021. dec. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet megnedvesíteni, a nyál nem higénikus, a víz meg felpuffasztaná és megpuhítaná. A puha rész gondolom a szűzhártyád, azon középen van egy lyuk, amin át kéne férnie.
2021. dec. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!