Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Random hányinger?

Random hányinger?

Figyelt kérdés

Időnként különböző szagoktól, ízektől vagy csupán valaminek a látványától elkap a hányinger. Nem vagyok finnyás vagy érzékeny hasú, ezt az egészet pár hete vettem észre, akkor éppen menstruáltam, PCOS-es vagyok, és annyira erős görcseim szoktak lenni, hogy gyakran hányok sajnos olyankor, így nem foglalkoztam vele. Most viszont már nincs meg, mégis 2 hete ugyanúgy rosszul vagyok konkrétan indokolatlanul.

Ha tojást eszek rendszeresen nem tudom megenni, mert a felénél rosszul leszek, de akár a nutelláskenyértől is, vagy ma pl. a narancsos illatgyertya váltotta ki, inkább elfújtam a gyertyát de a füst miatt még rosszabb lett. Volt olyan is, hogy csak ránéztem a nyers húsra, vagy a cicánkra, simán feküdt, nem csinált semmit, nem volt koszos vagy büdös, mégis ki kellett tegyem a házból mert felforult a gyomrom.

Nem értem miért lehet ez, régen ilyen nem volt. 18 éves lány vagyok. A háziorvosommal telefonon beszéltem, szerinte nincsen semmi bajom, de szerintem meg ez egyáltalán nem normális...Glutén és laktózérzékeny vagyok és cukorbeteg is, a PCOS miatt is van diétám, de nagyon odafigyelek ezekre, soha nem tartok "csaló napot", így nem diétahiba vagy ilyesmi. A kis petefészekcisztáim miatt gyakran van, hogy 2 menstruáció között félidőnél 2-3 napig pecsételek, olyankor annak a látványától vagy csak érzésétől is hányingerem van, pedig régen nem volt.

Mit tanácsoltok/gondoltok, mit tegyek, merre menjek ezzel? A háziorvosomat teljesen hidegen hagyja, máskor zokogva hívtam fel, hogy nem tudok megmozdulni úgy fáj a hasam, ő meg közölte hogy lejár 7 perc múlva a munkaideje, menjek inkább be az ügyeletre ahova tartozok helyileg, és ott akkor derült ki mindenféle betegségem.



2021. dec. 11. 12:13
 1/1 anonim ***** válasza:
49%
Gasztroenterologussal is beszelhetnek, vagy ful-orr-gegesszel, vagy tapasztaltabb pszichologussal.
2021. dec. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!