Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor jelentkeznek a PMS tünetek?

Mikor jelentkeznek a PMS tünetek?

Figyelt kérdés
Még szűz vagyok. Ma kellett volna megjönnie, egész jól beállt 33 naposra úgy hogy 4-5 napot vèrzek. Minden tünetem megvan ami ilyenkor szokott lenni (hátfájás, derékfájás, pattanások, éhség). Nincs ötletem hogy miért lehet ez. Van valami ötletetek hogy mi történhetett?

2022. jan. 10. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Oltás vagy stressz szerintem.


Amúgy hány éves vagy? Nőgyógyásznál voltál már? A 33 napos ciklus egy ici-picit hosszúnak tűnik, nekem úgy rémlik, hogy a normál 32 napig tarthat, ha afölött vagy, akkor lehet, hogy csináltatnak vérvételt. (Mondjuk úgy 18 éves kor körül)

2022. jan. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
35-ig normális, és még fiatal vagyok a nőgyógyászhoz
2022. jan. 10. 19:44
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

1. 34 napig normális, de ez egyénenként eltérő az is előfordulhat, hogy 35-37 napos ciklusa van valakinek, de semmi egészségügyi baja nincs, a 40 napnál hosszabb ciklus már ok az orvoshoz forduláshoz.

Kérdező ha jól értem ma kellett volna megjönnie, tehát 1 nap késésről beszélünk, ami gyakorlatilag semmi (1 hét késés is belefér a normálisba). Egyszerűen nem vagyunk gépek, hogy mindig ugyanakkor jöjjön meg, plusz konkrétan minden is befolyásolhatja még az is mit ettél.

2022. jan. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak akkor is fura július óta napra pontos (előtte nagyon rendszertelen volt) és most meg ez.
2022. jan. 10. 19:54
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

21-35 nap között számít normálisnak a ciklus hossza.

Nekem például mióta először megjött, azóta 33-35 napos a ciklusom.

Szóval ez nem kórós, semmi gond nincs vele.


Egyébként az első menstruáció után már nem számítasz fiatalnak a nőgyógyászhoz. És egyébként is.. Nincs igazán olyan, hogy fiatal valaki a nőgyógyászhoz. Ha van valamilyen nőgyógyászati panasz, akkor el kell menni.


Egyébként mióta menstruálsz? Mert nem ritka a rendszertelen vérzés, ha csak nem régóta menstruálsz. Sőt, igazából normális.


De előfordul, hogy "megzavarja" valami a ciklust. Ilyen pl a stressz, a rendszertelen étkezés stb stb.


Ha viszont nem az utóbbi időben kezdtél menstruálni, és késik /elmarad vagy korábban jön meg több mint 1-2 alkalommal, akkor érdemes orvoshoz fordulni. Egy vizsgálat nem árt.

2022. jan. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy még fiatal vagy a nőgyógyászhoz? Az egy orvos. És értjük, hogy szűz vagy, de ezzel együtt is lehet és kell orvoshoz fordulni, amikor baj van. Nem fog "megerőszakolni" vizsgálattal, ha elmondod, mi a helyzet.

1 nap késés meg amúgy semmi, feleslegesen idegeskedsz.

2022. jan. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lassan két éve van meg, de eleve későn jött meg, akkor beszéltem orvossal nem volt semmi "gond". Ìgy nem szívesen élnék megint át egy ilyen időszakot
2022. jan. 10. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!