Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen gyorsan alakul ki a...

Milyen gyorsan alakul ki a méhnyakrák?

Figyelt kérdés

Tavaly ilyenkor voltam rákszűrésen, P2 lett az eredménye, akkor volt hüvelyi ultrahang is, nem látott a doki semmi problémát.

Méhszájsebem van mióta eszemet tudom, ami némely együttlét után előfordul, hogy vérzik, de ez már évek óta így van. Más panaszom nincs miatta, legalábbis szembetűnő nincsen. Mostanában szinte folyamatosan pecsételek, pár hónapja hagytam abba a fogamzásgátló szedését, azóta van ez a panasz. Azzal nyugtatom magam, hogy biztos csak a gyógyszer, mert egybetehető a kettőnek az időpontja (a gyógyszer abbahagyása és a pecsételés megjelenése), de mégis temetem kicsit magam, hogy mi van ha mégis rákos vagyok. Hó végén megyek vizsgálatra, így kaptam időpontot.

24/L


2022. jan. 17. 08:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A méhnyakrák jellemzően lassan alakul ki, és az esetek túlnyomó többségében nagyon hosszú ideig gyógyítható stádiumban marad. Oda kell rá figyelni, de pánikra nincs okod.
2022. jan. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Egy kicsit megnyugtatott a válaszod!

Bár még 2 hét a vizsgálatig, addig napi 300-szor eltemetem magam, de nálam így szokott lenni, mindig a legrosszabbra gondolok és stresszelem vele magam...

2022. jan. 17. 08:55
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit hipochonder vagy, én is ilyen vagyok sajnos, bár nálam legalább a méhnyakrák nem játszik mert férfi vagyok :D


Semmi bajod nincs, ne stresszelj.

2022. jan. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

ne izgulj! :)


a p2 lelet tök normális, a méhszájsebbel sincs gond. a pecsételés a hormonváltozás miatt lehet, nekem pl. 2 hónapig meg sem jött, miután abbahagytam a fogamzásgátló szedését (az akkori megvonásos jelentkezett, utána már nem). kinek hogy reagál rá a szervezete.


nekem hpv16 vírusfertőzésem van, még ezzel is p2 rákszűrès eredményeim lettek. aztán egyik doki közölte, hogy vérző méhszájsebem van (se pecsételés, se semmi nem volt). utána ez a doki már nem rendelt, úgyhogy máshoz mentem, ő meg sem említette hogy lenne mégszájsebem. ellenben az az eredmény p3 lett, enyhe fokú elváltozással. akkor kerestem egy komolyabb dokit, aki méhszájsebet szintén nem is említett. sokat beszélgettünk, elmondta hogy ez az enyhe fokú elváltozás nem ad okot aggodalomra, könnyen kezelhető. ajánlott rá immunerősítőt (isoprinosine, ez receptes), illetve egy hüvelygélt. ezek rendbe tettek, a következő rákszűrés rendben volt. fél évente kell emiatt rákszűrést csináltatni. azóta babát várok, épp az elejére lett aktuális a rákszűrés. utána a 20. hètben kell újra levenni a mintát, de elmondta mindkét doki (azóta máshoz járok, az elsőnek elfogytak az időpontjai), hogy nopara, terhesség végére nem fog kialakulni méhnyakrák, nem "fejlődik" ilyen gyorsan. ráadásul nem tudni, kinèl hogy hat a terhesség erre a vírusra, "felgyorsíthatja" a dolgokat. de ha így sem alakul ki rák a végére, neked végképp nincs okod aggódni, hogy 1 év alatt rákos lettél :) a HPV 16 az egyik legagresszívabb fajta, magas kockázatú, szóval tényleg nyugodj meg! :) én sem idegeskedek, pedig egy új élet növekszik a pocakomban 🥰

2022. jan. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%
A P2 gyulladást jelent, nem rosszindulatú elváltozást. Ez nagyon gyakori eredmény felnőtt, szexuális életet élő nőknél.
2022. jan. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
5: nekem p2 leletnél nem volt gyulladás jelölve, a doki sem mondta, hogy lenne bármi teendő...
2022. jan. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A P2 tudom, hogy normális, életem első rákszűrése lett P1 15 évesen, azóta mind P2. Mondta a doki, hogy kisebb gyulladás miatt is lehet P2, de teljesen normális, nem kell vele semmit csinálni. Ezért nem is aggódok, az eddigi eredmények miatt... hanem attól, hogy valamit nem vesznek észre a rákszűrésen. Nekem kimondottan HPV vizsgálatom például nem volt soha, hogy esetleg bennem van-e a vírus és mire számíthatok a későbbiekben.
2022. jan. 17. 09:38
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

P2 normalis

P3 gyulladás

Miről beszélsz 5-ös?

2022. jan. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
5-ös védelmében, nekem is ezt mondta a doki. Hogy a P2 is teljesen okés, csak azért nem P1, mert lehet valamiféle kisebb gyulladás a szervezetben.
2022. jan. 17. 11:32
 10/16 anonim ***** válasza:

8:

[link]

2022. jan. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!