Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Merckformin xr 2000 terhesség...

Merckformin xr 2000 terhesség alatt? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok. Merckformin xrt szedek este 2000-ret. Terhes vagyok, dokihoz megyek majd de csak később. Endokrinoligushoz is megyek de csak a nőgyógyász után. Azt szeretném kérdezni, hogy volt/van aki ezt szedte? Ha igen meddig szokták adni, nem gond e ez a mennyiség?

2022. jan. 28. 16:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Külföldön egész terhesség alatt szedhető. A magyar protokoll alapján az első trimeszter végéig szokták engedni szedni, de van olyan doki, aki követi a nemzetközi protokollokat, aki engedi itthon is végig szedni.

Én a 13. hétig szedtem 1000 mg-ot. Nem volt semmi gond a babával. Sok tanulmány szerint az első trimeszterben a vetélés rizikóját is tudja csökkenteni inzulinrezisztencia, diabetes esetén.

2022. jan. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!