Terhesség alatt merckformin?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Merckformin xr 2000et szedek. Este 1x2. Terhes vagyok dokihoz majd csak később megyek. Azt szeretném kérdezni hogy aki merckformint szedett terhesség előtt, mennyi ideig szedte? Nekem az endokrinoligus azt mondta ha sikerül a baba akkor lehet hogy at kell majd állni inkább inzulinra. Ha át állít, akkor csak a terhesség idejére kell inzulin, ha meg szulok utána vissza állhat ugyanúgy a gyógyszer? :)

2022. jan. 26. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Èn 1500 mg-ot szedtem, a 12. hétig fokozatosan kellett leépíteni. A többit sajnos nem tudom, mert nekem a cukorterhelés utána jó lett, de szerintem inzulin csak a terhesség végéig fog kelleni, utána gyògyszer lesz, ha szükséges.
2022. jan. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom cukorbeteg vagy, ha az inzulinkezelés szóba jött. Akkor már a teherbeesés előtt át kellett volna állni inzulinra.
2022. jan. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kulfoldon vegig szedik mar terhesseg alatt a nok itthon meg nem meri sok endokrinologus mondani csak nehany. En vegig szedtem
2022. jan. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!