Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Merckformin xr 1500 terhesség...

Merckformin xr 1500 terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Cukorbeteg és pcos vagyok , babát szeretnénk, azt mondta most az új nőgyógyászom az első alkalommal ahogy voltam , hogy szednem kell majd a merckformint ha terhes leszek csak most nem emlékszem hogy az mondta hogy végig vagy csak bizonyos hétig. De a lényeg hogy nem hagyhatom majd egyből abba. Viszont pár helyen olvastam már és a háziorvosom szerint nem lehet szedni terhesség alatt . Szerintetek? Aki hasonló cipőben volt/van? Mi az igaz ? Mi a jó ilyen esetben ?

2021. szept. 28. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Én 3. hónap végéig szedtem, mindkét gyerekemmel.
2021. szept. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én IR-es vagyok, 12 hétig szedtem
2021. szept. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Engem átállítottak inzulinra teherbeesés előtt.
2021. szept. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én teherbeesés előtt szedtem ennyit, ahogy terhes lettem, fokozatosan csökkentette az endokrinológus az adagom a 12. hétig.

16. héten előrehozott cukorterhelés igazolta a GDM-et (előtte én csak inzulinrezisztens voltam), ekkortól megint 1000 mg XR-t szedtem, illetve szedek.


Itthon nem a terhes protokoll része, de Európa nagy részében és Amerikában is abszolút. Patkányokon kísérleteztek, ott az derült ki, hogy egyes utódoknál okozhat túlsúlyt később, DE nagyon fontos megjegyezni, egy patkány vemhessége 3 hét, és várható élettartama 2-3 év, tehát hosszútávon nem lehet kijelenteni, hogy tutifix csak a Merck szedése az embergyerekeknél is ezt váltaná ki.


Egyébként a Merk szedés ellenére a babám nem nagyobb mint kéne, pont időre fejlődik, most vagyok 30 hetes. Persze tartom a diétát, és a mozgást is (már amennyire tudom nagy pocakkal).

Magyarán - simán lehet, csak itthon még nem elterjedt.

2021. szept. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy valaki cukorbeteg, vagy IR-es. Az inzulin a jobb választás terhesen, de azt IR-es nem kaphat, így nekik marad a metformin.
2021. szept. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az endokrinológus azt mondta nem érem el azt a határt hogy inzulin keljen
2021. szept. 29. 20:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt hogy érted? Ha cukorbeteg vagy, akkor azt lehet inzulinnal kezelni, csak a neked megfelelő adag szükséges.
2021. szept. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!