Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fájdalmas menstruáció 40 felett…?

Fájdalmas menstruáció 40 felett…?

Figyelt kérdés
Szinte ahogy beléptem a 40-be, megváltozott a menzeszem. Nekem szinte mindig napra pontosan jött meg, meglepően rendben volt. Idáig. Kimaradt 1 hó, 2 hétre jött meg… A lényeg, h jó ideje ez van. Most meg, olyan fajdalmaim vannak előtte, mint derék hátfájás, sőt lemegy a combomba. Van akinek esetleg így zajlik le a dolog? Feltétlenül el megyek orvoshoz, de azért érdekelnek mások tapasztalatai. Köszönöm!

2022. jan. 30. 23:19
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Szia, ilyenre tökéletesen jók a gyógynövényes vagy termál ülőfürdők, és a gyógyteák.

A kimaradások, ritmusváltozások, stb. meg 10 évvel a menopauza előtt jelentkeznek már.

Viszonylag korainak számít ilyenkor, de van, aki ilyenkor már nem is menstruál.

2022. jan. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%
39 éves vagyok. Kb 2 és fél éve kezdett el felborulni a ciklusom, aztán olyan másfél év után egyszercsak visszaállt a korábbi pontos menetrend - viszont azóta olyan fájdalmas a menzesz, hogy néha önkéntelenül is hangosan feljajdulok tőle. (Borzasztó cikinek érzem ezt a részét, mert sosem voltam ez a típus.) Az orvos semmi olyat nem talált, ami ne lenne normális. Nincs PCOS-em, cisztám, rákom, még csak korai petefészek-kimerülésem sem. Úgyhogy a helyzetedet átérzem, de csak annyit tudok segíteni, hogy nem vagy egyedül vele. :(
2022. jan. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2022. jan. 31. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!