Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik a tapasztalatok a Belara...

Mik a tapasztalatok a Belara fogamzásgátólóval kapcsolatban? (Candida gomba előfordulása? )

Figyelt kérdés
Két és fél éve szedem a Belarát, semmi gondom nincs vele, viszont a Candida fertőzésből egyszerűen nem tudok kikeveredni. Összekapcsolható ez a Belarával?
2010. szept. 10. 12:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden fogamzásgátló hajlamosíthat gombás fertőzésre. Én is belara-t szedek már 3 éve és nekem is megszaporodott a gombás fertőzések száma, sőt mondhatjuk úgy hogy azelőtt nem is volt egyáltalán. De vagyok így még pár dologgal, ami a fogamzásgátló előtt nem volt (húgyúti fertőzések, epegörcsök). Szóval szerintem van összefüggés.
2010. szept. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van összefüggés szerintem is, mert minden fog.gátló hajlamosít a fertőzésekre. Nekem is a tabi mellett jött ki, és egészen az abbahagyásig nem is múlt el. Hiába voltam minden héten nődokinál.
2010. szept. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem ezt szedem, de egy ismerősöm 3 évig ezt a fog.gátlót szedte, de nála semmi ilyesmi nem fordult elő. Sőt, más "mellékhatások" sem jelentkeztek nála.

De ahogy itt mondták, lehet, hogy tényleg emiatt van. Ezt mondjuk érdemes lenne nőgyógyászoddal megbeszélni, hátha ő tud okosabbat mondani ezzel kapcsolatban. :)

2010. szept. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, azt hiszem elgondolkodom, hogy lecseréljem -e...
2010. szept. 11. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!