Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 21 évesen, ha még szűz vagyok...

21 évesen, ha még szűz vagyok és semmi különösebb panaszom nincs érdemes elmenni nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Egyszer már 17 évesen voltam menstruációs fájdalmak miatt, de ott ugye mivel szűz voltam nem igazán tudott megvizsgálni.

Pár hete egy-ket nap erejéig tapasztaltam viszketést, az viszont hamar elmúlt, így nem kértem időpontot. Mégis egyre jobban azt érzem ideje lenne már elmennem, hogy "minden rendben van-e".

Van valamilyen rutin vizsgálat amit ilyenkor elvégeznek, vagy szerintetek felesleges lenne?



2022. febr. 12. 20:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Nyugodtan hívd fel, kérdezd meg, van-e rutin vizsgálat. Ha jól emlékszem, én egyszer voltam ilyenen.
2022. febr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
A rutinvizsgálat rákszűrés. Ha szűz vagy teljesen felesleges.
2022. febr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem felesleges. Ott a fő vizsgálat a rákszűrés, a méhnyakrákot pedig szinte 100%-ban a HPV okozza, ami szexuális úton tud csak odakerülni, így neked ez nem szükséges.
2022. febr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%
#3 Nem csak szexuális úton tud odakerülni. Az egyik vicces statisztika anekdota az, amikor felmérést csináltak az USA-ban és megállapították, hogy a legtöbb méhnyakrák a prostiknál van, a második legtöbb meg az apácák között. (20. század)
2022. febr. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Bőrkontaktussal tud odakerülni, a HPV helyileg fertőz, ahol érintkezett a bőr a vírussal. Hogyan tudna máshogy a méhszájjal érintkezni, ha nem szexuális úton? Magát a hpv-t el lehet máshogy is kapni, de akkor nem a méhszáj lesz fertőzött, hanem pl. a combon egy sebet keresztül bejut, de akkor csak ott okoz baj, méhnyakrákot nem tud.
2022. febr. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

#5 Tamponnal? Maszturbációval?


Nyilván lényegesen kisebb az esély rá. Amúgy nekem mindig csináltak hasi UH-t, amíg szűz voltam.

2022. febr. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
A tampon steril, maszturbációval meg elég elenyésző az esélye. Alhasi ultahangra elmehet, nem veszít vele semmit, sőt! De szerintem nőgyógyászhoz nem kell feltétlenül. Viszont utána kell évente rákszűrés + 2 évente a hpv-tipizálás is + az egyéb vizsgálatok (hüvelyi uh, mellvizsgálat, stb.). Illetve ha még nem kaptál HPV-oltást, akkor most érdemes lenne.
2022. febr. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

HPV-oltás előtt tájékozódj mindenre kiterjedően,


mert meddőséget is okozhat.

2022. febr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
18 év fölött ajánlott a szűrés annak is, aki nem él nemi életet,annyi,hogy nem évente.
2022. febr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Fárasztó96 ***** válasza:
45%
Na. Aki jár orvoshoz, adjon tippet, hogy ha úgy érzem kellene dokihoz mennem, de bunkó a doki (mindenkivel ordit), akkor hova járjak, hogy ne maradjon meg a rossz élmény? Szerintem ha nincs panaszod, akkor nem kell dokihoz menned.
2022. febr. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!