Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kiújuló hüvelygyulladás. Valaki?

Kiújuló hüvelygyulladás. Valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elsősorban lányokhoz, nőkhöz szólnék, akik tudják, miről beszélek!

Életemben először októberben nagyon erős, színes folyás jelentkezett nálam, és mivel tudtam, hogy az ilyesmi nem játék, elmentem nőgyógyászati szakrendelésre. Az orvos mondta, hogy teljesen be van gyulladva a hüvelyem, aminek az oka az lehet, hogy nincs bennem elég lactobacillus, ami megvédjen a fertőzésektől. Szeptemberben probiotikum nélkül szedtem antibiotikumokat, és ezért pusztulhattak el. Felírt Dalacin és Pevaryl-készítményeket, amik meggyógyítottak kb. 1 hét alatt, azonban a következő vérzésem után ismét jött a folyás és a tompa fájdalom, újra nőgyógyászhoz mentem, ugyanazokat a gyógyszereket kaptam, illetve mondták, hogy a lactobacillusokat pótolni kell, hogy a "védelmi-rendszer" visszaálljon, ezért használni kezdtem kapszulákat erre a célra. Azt is mondták, hogy a hüvelyem pH-ja az egészséges enyhén savas helyett most lúgosabb, ami nem kedvez a lactobacillusoknak, illetve a lúgos vérzések után újra befertőződök, hiszen azok csak rontanak a helyzeten.

2 hónapja pótolom a lactobacillusokat kapszulával, szedek C-, és D-vitamint, nagyon figyelek a higiéniára, és mégis semmi javulást nem érzek, és az egész a mai napig tart. Minden menstruáció után érzem a feszülést, a fájdalmat, és jön a sok folyás. Tudom, hogy hosszadalmas a gyógyulás, de kezdek kétségbe esni, hogy vége lesz ennek valaha?

Ha valaki átesett hasonlón, és meggyógyult, kérlek írja meg, hogy hogyan sikerült! Ha valaki még küzd vele, de tud tippeket adni, azt is megköszönném!

20 N



2022. febr. 21. 20:59
 1/2 anonim válasza:

Szia

Hasonló cipőben járok mint te csak én már szerintem régebb óta szenvedek.Amit tudok neked tanácsolni, hogy menj vissza a dokihoz és kérj tenyésztést mert hiába próbálsz minden féle probiotikumot ha még mindig van valami baci vagy gomba ami tüneteket okoz.

Jobbulást :)

2022. márc. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok azóta?
2023. febr. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!