Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi az esély szerintetek a...

Mennyi az esély szerintetek a terhességre? Jártatok e már hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Röviden az történt hogy 17.-én megjött a menstruációm, 27.-én együtt voltunk pàrommal és sajnos kiszakadt a gumi. Valószínűleg selejtes lehetett, mert gyakorlatilag teljesen kiszakadt, így párom bennem ment el. Ez pedig sajnos csak az aktus után tűnt fel nekünk. Rögtön szaladtam zuhanyozni (tudom nem sokat ér, de ilyenkor az ember mindenbe kapaszkodik úgy gondolom), párom közben rögtön hívta a kórház nőgyógyászati ügyeletét. Mivel Vasarnap este volt ez, így mondtak h nem tudnak segíteni csak hétköznapokon 8-16 óráig. (Sajnos csak Kedden tudtunk volna menni ez időtájban). Gyorsan kerestünk egy magán nőgyógyászt aki Hetfőn este felé megtudott vizsgálni es felírta a gyógyszert. (72 óras tabletta, Escapelle) Igy 24 óra elteltével sikerult bevenni, 28.-án este.

Jelenleg elégge feszül a mellem, hozzáteszem nekem már mindig peteérés kezdete ota el kezd feszülni, es ez a menstruacio vegeig tart. Egy átlagos ciklusom 27-28 napos.

Jelenleg nem szeretnénk babát, lassan végzek egyetemmel, parom is dolgozik. De csak akkor vallalnank ha mar biztosan mindent megtudunk adni neki. Persze idovel szeretnenk!

Kérdésem az lenne szerintetek mennyire eselyes a terhesseg? (Tudom nem vagytok orvosok, a szemelyes tapasztalataitokra, velemenyetekre lennek kivancsi, illetve hogy 100ezer ilyen kerdes van itt) Jartatok mar ilyen cipőben?

Illetve ez a mellfeszüles velemenyetek szerint lehet a gyogyszertol, mivel ugye koztudott hogy olyan a szervezetnek mint egy atombomba. Vagy pedig mar a peteeres okozhatja?

Illetve milyen gyors hat a gyogyszer szerintetek, tehat hogy peteeres elott egy nappal bevettem az eleg lehet? (Elvileg ezek nem feltetlenul hatasosak mar a peteeres utan)

Ne haragudjatok a sok kerdesert, de meg sosem tortent ezelott ilyen szerencsere, es kicsit ketsegbe vagyunk esve.



2022. márc. 1. 13:14
A kérdező szavazást indított:
Nagy esély van hogy terhes vagy
Kicsi az esély
14 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
Így, hogy bevetted, nincs rá esély.
2022. márc. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Nem voltam ilyen helyzetben, de esély van rá mindig. Nem 100%-os az esemény utáni sem. Viszont időben bevetted, így mindenképpen csökkent az esély. A mellfeszülés lehet simán a hormonoktól, amiket tartalmazott, de lehet peteérés is.

2 hét múlva kb. csinálj egy tesztet a biztonság kedvéért, de remélhetőleg negatív lesz.

2022. márc. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Feleslegesen stresszeled magad! PMS tüneteid vannak. Igen az esemény utáni is csak 85%-os hatékonyságú, de 1 ciklusban védekezés nélkül is 15-20% a siker aránya, és időben bevetted, nagyon kicsi a valószínűsége, hogy terhes legyél.
2022. márc. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, valamennyire megnyugtattatok!

Szívesen várnék még másoktól is tapasztalatokat/véleményeket.


Közben, mintha alabb hagyott volna valamennyivel a mell feszülés, ami meglepő mert rendes peteéréskor nem sűrűn. persze lehet bebeszelem magamnak :(

Meg tegnap delutan az alhasam elkezdett fajni nagyon erosen, szoval remenykedek, ez viszont biztos a gyogyszernek tudhato be!

2022. márc. 2. 08:10
 5/6 anonim válasza:
kicsit késve, de érdekelne, hogy hatott az eseményutáni?
2022. máj. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a késői válaszért! Hatott, annyi hogy elegge megkuszalta a hormonaimat, eddig idoben megjott mindig, csak egyeb plusz tuneteim vannak, mint peldaul mellfeszules. Ami normal esetben ovulaciokor kezdodik, most pedig egesz ciklus alatt tartott. Bar ehhez lehet hozza tesz a cisztam, amit pont ma látott a nőgyógyász.
2022. máj. 11. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!