Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek cisztám van,...

Petefészek cisztám van, menstruálok, ezalatt ugyanúgy hat a gyógyszer?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szexuális együttlétkor, vizeletürítéskor borzasztó nyilaló, szurkáló és görcsölő érzést éreztem az alhasamban, de szimplán néha akkor is, ha leültem. Elmentem nőgyógyászhoz, aki az ultrahangos vizsgálat során megállapította, hogy van egy 55mm-es baloldali petefészek cisztám és egy gombás fertőzésem (amelyről egyébként nem tudtam, mivel teljesen tünetmentes volt) kétfajta gyógyszert kaptam, az egyik egy két darabos a gombára, a másik pedig egy húsz darabos antibiotikum amiből napi kettőt kell szednem (mindkét gyógyszert szájon át kell bevenni).

Elkezdtem szedni viszont menstruálok, ilyenkor a tabletták felszívódását befolyásolhatja a menstruáció, vagy ne aggódjak ezen?



2022. márc. 3. 23:11
 1/2 anonim ***** válasza:
90%
Ne aggódj! Nem befolyásolja a felszívódását.
2022. márc. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
73%
Mivel a gyógyszerek nem a méhnyálkahártyán keresztül szívódnak fel, így a menstruációnak rohadtul nincs hatása a gyógyszerek hatékonyságára.🤦
2022. márc. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!