Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 28 évesen mell UH javasolt?

28 évesen mell UH javasolt?

Figyelt kérdés

Sosem voltam még ilyen jellegű vizsgálaton, azt olvastam itt, hogy 45 éves kor alatt nem csinálnak mammográfiát, csak UH-t.

Lehet ilyen vizsgálatra menni, ha úgymond megijedtem, hogy csomó-e, vagy csak zsír?


2022. márc. 4. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Mell ultrahangra elmehetsz, ha félsz. Nincs semmilyen káros hatása, bármely életkorban elvégezhető.A mammográfiát nem csak 45 éves kor felett végzik. Ha indokolt, akkor előbb is. Lehet, hogy cisztád van, azt jól látják ultrahangos vizsgálattal. Elég gyakori.
2022. márc. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Inkább menjek feleslegesen, úgy vagyok vele.

2022. márc. 4. 09:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Szívesen. Persze, menj nyugodtan. Nem fáj, nem kellemetlen. Én is járok rendszeresen a cisztákat ellenőriztetni.
2022. márc. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Persze, mindenképp menj. Amúgy 35 felett érdemes már mammográfiára is járni.
2022. márc. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 flora08 ***** válasza:
100%
Én is ultrahangon voltam, amikor kitapintottam egy kis csomót a mellemben. 24 vagy 25 voltam akkor. Szerencsére jóindulatú volt, és néhány ciszta (amit nem is éreztem, hogy ott van). Ha van lehetőséged magánban kérj időpontot, hamarabb bejutsz. A nőgyógyász mondta egy szűrés alkalmával, hogy fiatal korban ultrahanggal vizsgálnak. Jó egészséget kívánok!
2022. márc. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Magánba tervezek menni, igen, szerencsére megtehetem, nagyobb az ijedelem annál, hogy heteket-hónapokat várjak.

2022. márc. 4. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!