Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elzáródott az egyik tejcsatorn...

Elzáródott az egyik tejcsatornám, elég nagy csomó keletkezett ezáltal a mellem be. Mit javasoltok, hogyan kezelem? Elég dúrván fáj a szoptatás abból a mellemből.

Figyelt kérdés

2020. okt. 19. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

A babàt ùgy tedd mellre, hogy az ezàròdàs felè legyen a feje.

Nagyon meleg vizes zuhany alatt megpròbàhatod kimasszìrozni az ezlzàròdàst.

2020. okt. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
A baba álla csomó felé nézzen. Ha úgy egyszerűbb, fektesd le és hajolj fölé. Mindig azzal a melleddel kezdjétek, amikor még jó éhes. Ha nagyon nem megy, apa is szívhat rajta egy jót - persze ciki meg fúj, de sokaknak segített már ez az ősi módszer, és még mindig jobb, mint egy mellgyulladás, lázzal vagy neadjisten tályoggal. Lehet fejni meg masszírozni, meg borogatni káposztalevéllel is, de ez a kettő a leghatékonyabb.
2020. okt. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen igen, nekem ezen mindig a pici segített szoptatàskor.
2020. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nálam az a baj hogy a duzzanat nem múlik el, csak szoptatás után már nem feszül úgy, de rendesen kitapintható ugyanúgy☹️
2020. okt. 19. 14:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha szoptatàstòl kisebb lett a duzzanat, akkor nem zàròdott el teljesen, csak pang benne a tej. Szoptatàs utàn fejd ki a csomòt meleg zuhany alatt teljesen egyszer, aztàn következő szopik alatt ellenőrizd, hogy nem ,,nőtt"-e vissza. Ha igen, akkor szoptatàsnàl arra legyen mindig a baba àlla, ès ha növekszik a csomò, akkor keveset fejj le belőle. Arra vigyàzz, hogy meg kell talàlni az arany közèputat, mert ha sokszor fejed, akkor mèginkàbb termelni fog. Egyszer viszont mindenkèpp èrdemes teljesen kiüríteni.
2020. okt. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Meleg vizet borogatás, masszírozás forró zuhany alatt. De nekem legjobban ilyenkor az segített, ha lefektettem a babát, fölé térdeltem, és úgy lógattam a szájába a cicit. Nekem ez a póz mindig megoldotta a problémát
2020. okt. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! A masszírozgatás miatt már észlelek némi javulás, de nem tudom ott teljesen kiüríteni pedig próbálkozom. De hátha a sok masszírozás megindítja majd.
2020. okt. 20. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!