Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez inzulinrezisztencia lehet?

Ez inzulinrezisztencia lehet?

Figyelt kérdés

Most jött meg az eredményem 3 pontos terhelésről.


Cukor ref. értékek

0' 5,4 mmol/l 3,0-6,0

60' 8,0 mmol/l

120' 6,9 mmol/l 3,8-7,8


Inzulin

0' 20,7 uIU/ml 1,9-23

60' 92,88 uIU/ml

120' 81,01 uIU/ml


Homa indexem ezek alapján 4,9


Mivel nem értek hozzá innen kérek segítséget az értelmezéshez.

Homa index alapján IR, de biztos ez? Akinek hasonló eredményei voltak neki ezt ki is mondták?

Kérlek titeket a mértékegységeket vegyétek figyelembe.


Belgyógyászhoz még nem kértem időpontot, de tervezem, mert van göb a jobb pajzsmirigyemen, a TSH-m nyáron 2,9 volt.



2022. márc. 9. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel nem értek hozzá innen kérek segítséget az értelmezéshez.


Ezt komolyan gondoltad??

Akkor inkább facen egy orvos válaszol csoportba írd be a kérdést ne ide…ha itt azt írjak minden ok elhiszed? Közben meg lehet minden értéked rossz.


Nezesd meg először a haziorvosoddal esetleg utána pedig a kezelő orvosoddal. Ők tanultak évekig az egyetemen nem az itt sokszor unatkozó emberek.


Bocs de emelett nem tudtam elmenni…

2022. márc. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Házi orvost nem igazán érdekli ez.

Amúgy igen, ez inzulinrezisztencia.

Endokrinológust keress fel vele.

2022. márc. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem keresek fel vele háziorvost, mert mindenhez is inkonpetens, max gyógyszert íratni szoktam vele.

Endokrinológushoz hónapok óta próbálok bejutni, kaptam 2 telefonszámot is, és már a kórház portáját is számtalanszor hívtam, egyszer sem vették fel (másik város). Viszont az itteni belgyógyász tudom, hogy foglalkozik pajzsmirigyes és IR-es betegekkel is.

2022. márc. 9. 20:05
 4/7 anonim ***** válasza:

1-es, te azt hiszed, hogy orvosok, laborosok számára tiltott a GYK?

Sőt, továbbmegyek: ha végigviszem a gondolatmenetedet, a GYK-nak nincs is létjogosultsága, hiszen itt senki sincs, aki bármihez is értene! Beleértve természetesen téged is.


Kérdező, ha jól van kiszámolva, akkor ez kezdődő inzulinrezisztencia, de ez nem visszafordíthatatlan. Viszont, ha nem teszel semmit (életmódváltoztatás), akkor előbb vagy utóbb diabéteszhez vezet. Még minden értéked normális (kivéve az IR), de mind az éhgyomri glükóz, mind az éhgyomri inzulin már a normáltartomány felső felében van. Csak az ezekből számított index, a kissé emelkedett IR mutatja, hogy valami már elkezdődött. Főleg, ha túlsúlyos vagy, ez egy intő jel.

De a pajzsmirigy göb miatt mindenképpen kell a belgyógyász, aki majd ezt a leletet is kiértékeli.

2022. márc. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó! Köszönöm a választ! Voltam belgyógyásznál, nem tudott az eredményemre mondani semmit vagyis annyit, hogy szerinte ez teljesen rendben van. 😅

Tsh vizsgálatot rendelt el, az jó lett (1,5), azóta nem jártam nála meg majd diabetológiára kell időpontot kérnem, de még nem vették fel a telefont... -.-

2022. ápr. 2. 02:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Szívesen. Vigyázz magadra!
2022. ápr. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2es vagyok.

Ha jól tudom sima belgyógyász erre nem is fog tudni mit mondani. Az IR főként endokrinológus szakterulete. A diabetologushoz mész, ő azért fog elküldeni, mert ezmeg nem cukorbetegség(csak annak az előszobája) és a diabos, csak cukrosokkal foglalkozik, akiknél már kialakult a diabétesz. De nálad még nem így van. Szóval mindenképp endokrinológust javaslok. (azért mondom, mert én megjartam ugyanezeket, amiket te. Szóval csak pénzt spórolsz magadnak, ha endokrinológusnál kezdesz). Ha gondolod írj rám nyugodtan segítek, ha lennének kérdéseid vagy valami.

2022. ápr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!