Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mell ultrahangnál szoktak...

Mell ultrahangnál szoktak használni zselét, mint a terhességi ultrahangnál? Normális ha nagyon durván rányomják a vizsgáló gépet a mellre?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés, de életemben először most voltam ultrahangon, mert csomó volt a mellemben és nagyon erőszakosan vizsgáltak, a mell eleve érzékeny terület, nagyon fájt az egész, plane mivel szárazon csinálta zselé nélkül. Nem szóltam, pedig borzalmasan fájt, mar azon aggódtam hogy emiatt lesz valami bajom.

Ez normális, hogy durván csinálják, másnak is ennyire fájt, vagy csak en fogtam ki ilyen orvost?


2022. márc. 17. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Hm nekem használtak zselét de igen sajnos nagyon erősen rányomják gondolom ez extra fájdalom sajna mert van ott valami :(
2022. márc. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem zselével jobb lett volna sokkal.. elég gaz hogy ezen spórolnak…
2022. márc. 17. 18:22
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, akkor ezek szerint még mammográfián sem jártál??? Na az az igazán fájdalmas! Úgy összelapítja a gép, hogy nocsak...
2022. márc. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát az fura, hogy gél nélkül csinálták, de a rányomás az valószínűleg a szövetes állomány jellege miatt muszáj, hogy rendesen lássanak mindent.
2022. márc. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3, fiatal vagyok, még nem kellett soha mennem.

Csak aggódós vagyok, tudom hogyha a mellet vmi ütés éri abból lehet baj, ehhez képest tényleg nagyon durván csinálták, utána le is szívták a csomót, el is ajultam…

De akkor igazam volt kellett volna zselé

2022. márc. 17. 18:28
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Zselé nélkül nem lehet látni semmit az UH-val, egész biztos használtak, csak ezek szeront keveset.
2022. márc. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tuti hogy semmit nem használtak…

Láttam hogy teljesen száraz volt. Teljesen. Le sem kellett torolni utána.

2022. márc. 17. 19:04
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor nem értem hogy csinálta, mert zselé nélkül SEMMIT nem lehet látni:D
2022. márc. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan a vizsgálófejre tett csak zselét. A vizsgálat alatt pedig felszívódott.
2022. márc. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!