Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az ultrahangon vizsgáló ezt...

Az ultrahangon vizsgáló ezt tényleg megteheti?

Figyelt kérdés

2 hete voltam ultrahangon, ahol megállapították, hogy 5 hetes terhes vagyok. Baba még nem látszott, ezért azt mondta 2 hét múlva menjek vissza. Ma visszamentem, és megkérdezte, minek mentem ha 2 hete voltam?! Mondtam, hogy Ön mondta, hogy menjek vissza. Ok megvizsgált, de nem mutatta meg a babát a monitoron. Múltkor adott uh képet, most kertem ismét, amire azt válaszolta, ők nem szoktak adni, és a szemem előtt volt az ahol kijön a kép ......megjegyzem 1000ft ba kerül...

Szóval mire felültem, már semmi nem látszott a monitoron... Kérdeztem van e már szív hang??

Erre azt mondja, hogy igen van de ilyen korban (6,2) nem szabad hallgatni mert veszélyes. Most ez komoly???? Én ilyenről még nem hallottam...

Rettenetesen el vagyok keseredve és dühös vagyok, annyira vártam már ezt a vizsgálatot...

Nem tettem neki szová hogy múltkor is adott uh képet, mit hazudozik... Elment még az élet kedvem is..

Ez az igazi pökhendi ki mázolt vénasszony. Szívem szerint panaszt írnék a kórháznak ellene.

Azt sem tudom most mit csináljak, mikor menjek védőnőhöz, nőgyógyászhoz, semmit nem tudok. Első babám. Segítsetek. Köszönöm.


2018. máj. 31. 19:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk sztk: fizetni kell a képért és a babát akkor látod,ha a doki bekapcsolja a tv-t mert a monitort nem látod. Sztk-s uh-n az első gyereknél az első uh-n voltam és többet nem ..nincs az a pénz.... olyan ideget rakott belém a doki mert rossz napja volt,hogy sírva mentem egyből a magánklinikára,hogy most nézzenek rá.
2018. máj. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Van lehetoseged maganban elmenni?
2018. máj. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De múltkor megállította a monitort mikor felültem ott volt a baba.

Ez is sztk. Most meg mire rá tudtam nézni, addigra eltüntette... Üres volt a monitor.

2018. máj. 31. 20:00
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is dettó ez volt a tapasztalatom az sztk-s uh-val. Csak a 12 hetest csináltattam ott, na megfogadtam, hogy soha többet. Ha mertem kérdezni, le lett üvöltve a fejem és még én voltam a hülye. Sírva jöttem hazafelé, mondtam, hogy ha ez végig ilyen lesz, ilyen megaláztatásokon kell keresztül mennem akkor soha többet nem is szülök újra. Utána vègig magánba jártam az összes vizsgálatra ill. uh-ra. Legközelebb csak a szülés napján tettem be a lábam a kórházba, de szerencsére az már pozitív csalódás volt, a szülésznők is, nővèrek is nagyon kedvesek voltak.
2018. máj. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Attól függetlenül, hogy mi volt ultrahangon, az nem az ő feladatuk, hogy elirányítsanak. Ergo hogy hova mikor kell menned, az tőlük független és nem miattuk nem tudod, a vizsgálatokról és a többiről máshol igazítanak el. Élő magzatnál és a terhességet igazoló papírral védőnő állít ki kiskönyvet, nem az Uh-os orvos dolga megmondani, mikor merre hanyas a kabát. Még a nőgyógyászodé maximum, sőt elsősorban az ő feladata. Alapon nem is értem, nem a nőgyógyász utalt eleve ultrahangra? Mert neki kellett volna, onnantól meg kristálytiszta mi a további teendő.
2018. máj. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Gondolom, adott leletet.

Ha igen, akkor a feladatát elvégezte, megállapította a terhesség meglétét, detektált szívműködést, szerepel ilyenkor még a leletben a terhesség kora, kis terhességnél szinte napra pontosan meg lehet mondani.


A kismamával beszélgetni, magyarázni, hogy mi hol van, főleg 6 hetesnél, ahol szinte semmi sem látszik, csak egy pulzáló kis valami, nem tartozik a feladatához. A nyomtatott kép adása sem.


A doppler ultrahang nagy energiájú, pusztán szórakozásból nem bocsájtjuk az embrióra, ugye Te is így gondolod? Herét sem vizsgálunk color dopplerrel, csak addig, amíg megállapítjuk, hogy van-e benne keringés.


Ha babamozit, csevegést, cukiskodást vársz, menj fizetős helyre, az arra való.


Más kérdés, hogy az ilyen helyen dolgozó ember lehetne kedvesebb, empatikusabb.


A kimázoltságához, korához pedig semmi közöd.

2018. máj. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát utolsó ennek sok értelme volt igazán. Kár volt ideírnod
2018. máj. 31. 20:21
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Pedig igaza van. Egyébként az is szép, hogy kiakadsz, mert az orvos bunkó volt veled, de az, hogy te bunkó vagy a válaszadóval, az nem gond.


Tény, hogy az orvos lehetett volna kedvesebb is, a stílusán van megkérdőjelezni való. Viszont abba is belegondolhatnál, hogy

1. Lehetséges, hogy múltkor nem voltak utánad még 500-an és nem kellett annyira sietni, azért volt készségesebb

2. Neki is lehet rossz napja. Gondolom te sem vagy minden nap ugyanolyan kedves az összes környezetedben élő emberrel (már csak az előbbi válaszodból kiindulva sem..).


Egyébként tényleg nem feladata sem babamozit tartani, sem képet adni. Nálunk pl. kifejezetten tilos! képet adni csak úgy, akkor adnak csak, ha valami rendellenes dolgot látnak, azt sem a beteg kedvéért, hanem azért, hogy a másik orvos is lássa. És ha egyértelműen látható szívműködés, akkor tényleg nem szokás rányomni a Dopplert, mert azért még mindig elég kétséges, hogy egy fejlődő embriónak mennyire tesz jót.

Ha ki van írva, hogy 1000 Ft-ért kérésre adnak képet, de neked ennek ellenére nem volt hajlandó, akkor amiatt tehetsz panaszt.

2018. máj. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Keresd fel a védőnőt, vele átbeszéltek mindent.

Döntsd el, hogy fogadsz orvost, ahova fogsz járni terhesgondozásra, vagy maradsz az sztk-ban. Ha fogadott orvos, akkor mehetsz hozzá amikor szeretnél. Engem 9 hetes korra hívtak mindkét babámmal de 6 hetesen megállapította a terhességet, csak nála bevett szokás még ránézni a 12 hetes UH-ig. Ha az sztk mellett döntesz, akkor a kiskönyv lesz a beutalód és a 12. hetes genetikai UH lesz a következő, de majd védőnővel átbeszélitek, meg hogy hova menj még, stb.


Egyébként 1. babámmal az sztk-ban kezdtem és nekem se felelt ez meg, rosszul tud esni, hogy eljön a várt nap és persze boldog az ember, hogy minden rendben, ez a lényeg, csak TB alapon ennyi jár sajnos. Még aznap kértem időpontot magánorvoshoz, pár nappal későbbre kaptam is. Ott volt TV ahol láttam végig a babát, UH fotó, meg az orvos se a leletet diktálta, hanem mondta is nekem mit lát.

2018. máj. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
#6 vagyok, szakmai, korrekt véleményt írtam. Ha neked ez nem felel meg, szidalmazz csak, téged minősít, nem engem. Vigyázz, mert felmegy a vérnyomásod...
2018. máj. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!