Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az antibiotikumtól kezd...

Az antibiotikumtól kezd begyulladni a hüvelyem, mit vegyek rá?

Figyelt kérdés

Sumamedet majd Zinnatot szedtem. A Zinnatot még jelenleg is szedem. De tegnap óta nagyon fáj a hüvelyem, a környéke is érzékeny, fáj,és kicsit viszket is.

Nekem nem szokott ilyen problémám lenni,úgyhogy itt kérek tanácsot,hogy ilyen esetben mit kell használni.

Várjam meg,amíg beszedem a Zinnatot? Az még 1.5 nap (3 szem van hátra).


2022. márc. 19. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen hüvelyi probiotikumot, egyébként is kellene használni ilyenkor, ha semmi tüneted nem lenne megelőző jelleggel.
2022. márc. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az elejétől fogva kellett volna probiotikumot is szedned, gombás lettél. Lehet kevés lesz a hüvelyflóra visszaállító kúp.
2022. márc. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Normaflore-t szedek természetesen.

De az ugye az emésztőrendszerre hat.

Mint írtam, máshol meg nem szoktam begyulladni...

2022. márc. 20. 10:42
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy canesten kombit (gyógyszertár) és egy hüvelyi probiotikumot (Gynophilus, dm-rossmannban kapható) vegyél. A canestent éjszakára helyezd fel, a krémmel kívülről napi 2-szer kend be a környéket, mosd ki a törölköződ és az alsóneműid minimum 60 fokon, tartsd szárazon magad "odalent", illetve legalább egy pár napig a nemi élettől is érdemes lenne tartózkodni. Ha elhasználtad a canestent (ha egy darabos, akkor másnap, ha 3 darabos, akkor az utolsó utáni nap), akkor elkezdheted használni a gynophilust. Esténként egy kapszulát kell felhelyezni, minimum 2 hétig.


Legközelebb antibiotikum használata esetén pedig az első szem bevételétől kezdve használj gynophilust, hogy megelőzd a hasonló panaszokat.

2022. márc. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Lehet,hogy öregszek,hogy már ilyenekre is szükségem van? 😉
2022. márc. 20. 10:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem a kortól függ, antibiotikum szedésekor gyakori a hüvelygomba, ha nem használ az ember hüvelyflóra pótlót. Még gyerekeknél is előfordul, illetve hajlam kérdése.
2022. márc. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor nekem közel 40 évesen lett rá hajlamom? Érdekes..
2022. márc. 20. 12:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum kioli az osszes bakteriumot, a jokat is! Mind a a huvelyedbol es a beleidbol.


Ezert kell a normaflore, bar en inkabb protexint szedek ra mert abban ket olyan bakterium torzs is van, ami huvelyben is megtalalhato.


Szoval ha szedsz antibiotikumot, onnantol kezdve nem hajlam kerdese…:)


Gynophilus jo lehet ra, vagy egyeb mas ami szimpi.

2022. márc. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!