Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nogyogyaszat segitseg?

Nogyogyaszat segitseg?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Idosebb női tàrsaim felè fordulnèk.


Korulbelul 4-5 hònapja vesztettem el a szüzessègem azòta minden rendben viszont szeretnèk fogamzàsgàtlòt ahhoz elotte pedig nőgyógyàszhoz kell mennem.


Miutan elvesztettem mèg egy jo 5-6 alkalommal fâjt az egyuttlét első része, tehat kellett egy jo 2-3 perc mire azt mondhattam hogy nem faj (ez ugye normalis is)


Mostanra mar nem igazan faj, max 1-2 alkalommal, de a kérdèsem az hogy mikor a nőgyógyàsznàl vizsgalnak, mennyire “fajhat”


Ez lenne az elso vizsgalatom, kerlek irnatok tapasztalatokat?


Nagyon meg koszonnem


Illetve ha valaki irna errol az egesz temarol annak is orulnek



2022. márc. 29. 10:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
22%

10

Tanácsot adtam, működőképes tanácsot. Az, hogy neked nem tetszik, nem érdekel. :)

2022. márc. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
25%

Ja, persze, működőképes tanács...

Azt is felvállalod, ha majd ennek alapján gyógyíthatatlan stádiumban lévő rákkal kerül orvoshoz....

2022. márc. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Igazi hülye vagy, ne itt hirdesd a marhaságodat.
2022. márc. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
41%

12

Hagyjál már ezzel az állandó rák ijesztgetéssel... Évente 400 nőt érint (az is sok!) de a női lakosság számához viszonyítva szinte mérhetetlen a valószínűsége. Sokkal nagyobb a valószínűsége a keringési betegségeknek, tüdőráknak és sorolhatnám. Ha igazad lenne, nekem már régen rossz lenne...

2022. márc. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
55%

#12

A méhnyakrák első jelentkező tünete a menstruációs zavarok, amit mindenki észre vesz mindenféle vizsgálat nélkül is. Ilyenkor még bőven nem áttétes, nem véletlenül 97% az 5 éves túlélési esélye. Ilyen korán egyik másik daganatos betegség sem jelez, tehát évente járhatnék kivizsgáltatni az egész szervezetem a te logikád szerint. Nem baj, hogy buta vagy, csak ne fogd másokra.

Nem mellesleg a kérdező csak 1 fiúval volt együtt, tehát esélytelen, hogy elkapja a hpv-t. Amíg nem muszáj kerülje az orvosokat, mindenki jobban jár. Te sem jársz évente urológiára, pedig ugyan ennyi erővel "illene". Mindenki kíméli magát az ilyenektől az az igazság. Fogamzásgátlóhoz meg nem szükséges a vizsgálat. Ha valaki megakar vizsgálni menj el olyanhoz aki nem akar, mert sokan vannak. Ha meg konkrétan vizsgálatot akarsz akkor mondd meg, hogy mit akarsz és kész.

2022. márc. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat


Ugy tudom az esetek nagy reszeben szukseg van vizsgalatra a gyogyszer felirasa erdekeben, illetve ugy biztosagosabbnak tartom, hogy nem csak “random” kezdek el valamit szedni.

Termeszetesen nem vagyok orvos, nem ertek hozza annyira mint egy orvos

2022. márc. 31. 10:59
 17/19 Andizsuzsi ***** válasza:
34%

"Évente 400 nőt érint"


Úgy érted évente 400 nő hal bele, ami pont 400-zal több, mint amennyi kellene, hiszen szűréssel mindegyikük menthető lett volna. Évente körülbelül 1200-1400 új méhnyakrákos eset kerül felfedezésre, és ebből 400 meghal egy olyan betegségben, ami már a megelőző állapotban is szűrhető. Döbbenetesen sok.

2022. márc. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
52%

17

Igen, kb. 400 nő hal bele. Az is sok természetesen, de ezek az esetek általában a legagresszívabb fajtából kerülnek ki, és ezeket szűréssel sem lehet kivédeni, sőt megmenteni sem. Mint az egyik volt kolléganőm, aki rendszeresen járt évtizedekig, aztán belehalt két szűrés között. Szóval, ha szerencsés vagy életed során nem is érint, ha peches vagy, szűrés mellett is belehaalsz. A magam részéről én nem ülök fel az ijesztgetésnek; minimális az esélye, hogy utolérjen.

2022. márc. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Andizsuzsi ***** válasza:
43%

"A magam részéről én nem ülök fel az ijesztgetésnek; minimális az esélye, hogy utolérjen."

Ez a te döntésed. De másokat ne biztogass rá.

2022. ápr. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!