Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bakteriális hüvelyfertőzés...

Bakteriális hüvelyfertőzés kezelése esetén mikor érezhető már az antibiotikum hatása?

Figyelt kérdés

2 bacit tenyésztettek ki, 10 napos kúrát kaptam, ma van a 3.nap. Mikortól kellene éreznem, hogy hát már a gyógyszer?

Köszönöm


2022. márc. 31. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 4-5 naptól lehetne érezni a javulást. Nekem is kellett egy hét mire jobban lettem. Ha egy hét után nem jobb, érdemes orvosnál rákérdezni.
2022. márc. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
3-4 nap után már használnia kellene.
2022. márc. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) akkor adok még neki kis időt
2022. márc. 31. 11:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért az sem mindegy milyen baktériumokról van szó, milyen gyógyszert/gyógyszereket és mekkora dózisban kapsz, és pláne nem mindegy h helyi vagy szisztémás (adj Isten mindkettő egyszerre) kezelést kapsz -e.
2022. márc. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

E coli, klebsiella pneumoniae és doxyciklint kapok rá 10 napig 2x1, probiotikumot szedek a gyomromra és gynoflort.

Már tegnap délután mintha javulás mutatkozott volna, most is jobbnak érzem (lekopogom)

2022. ápr. 1. 09:38
 6/8 anonim ***** válasza:

A probiotikumot nem a gyomrod miatt szeded, hanem a vastagbeled miatt. Right?


A Doxy tipikusan lassan hat, csak a baktérium fehérjeszintézisét (szaporodás) gátolja. Remélem napi 2×100mg legalább megvan. Ha bármi kétség merül fel, tessék felhívni az orvost. Ha nem éred el a szakorvost, a háziorvosod is tud segíteni (jó eséllyel)


Azt hiszem egy életre megjegyezted, hogy a műszálas bugyi és a tanga csak a kimondottan pedáns székelési szokásokkal kompatibilis (értsd: kakilás után MINDIG megmosod magad. Ezt törlőkendő semennyire sem helyettesíti)

Ezt nem azért írom, hogy áldozat-hibáztassak,hanem h a többi olvasóhoz is eljusson az információ. 🧐


Jobbulást kívánok!

2022. ápr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazából nekem azt mondta a doki, hogy a gyomromat ne csinálja ki az antibiotikum, azért kell szednem. Egyáltalán nem hordtam se műszálas bugyit, se tangát. De már extrán felkészült vagyok higiénia területén 😀 még egy pisitölcsért is beszerzek a nyilvános wc-hez😀

Köszi a választ :)

2022. ápr. 1. 10:25
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os,szerinted normális hogy 5 nap után is minimális a változás? Volt ahol azt olvastam, hogy infektológiára kellene menni ezzel a fertőzéssel
2022. ápr. 2. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!