Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi bajom lehet hogy így sem...

Mi bajom lehet hogy így sem múlik odalent a diszkomfort érzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Covidos voltam, utána fertőzéses tüneteim jelentkeztek kb 2 hónapja - már előtte is jellemző volt hogy gyakran menszesz előtt /után pár napig éreztem ilyen viszkető, égő érzést ami elmúlt - akkor mentem egy sztks dokihoz aki azt mondta hogy a hüvelyflórám van felborulva.

Aztán amiután covidos lettem lent még inkább éreztem rossz tüneteket, és egy másik sztks doki ránézésre mondta hogy szerinte ez gomba (ezzel nem értek egyet hogy csak ránézésre mondja meg, mert kb olyan volt mintha ő se lenne biztos), és erre kaptam gombaellenes szereket+ párom is, de még utána is éreztem lent a rossz érzéseket. Akkor elmentem magándokihoz aki közölte hogy tényleg nem kéne tenyészgetni és ránézésre semmi komoly gyulladást vagy tünetet nem lát, szerinte is a hüvelyflórám van felborulva és nincs kellő váladék a hüvelyfalamon, erre felírt gynoflort hüvelyflóra helyreállítót. Megcsináltam a kúrát, nem is voltunk együtt addig + rászámoltam pár napot majd az első együttlét után borzasztóan fájt és égett a hüvelyemen... nem értem szerintetek tuti nem áll a háttérben fertőzés? baktérium stb.. csak már nem tudom melyik dikohiz menjek vissza mert a magándoki se volt hajlandó tenyésztést levenni, de olvastam itt valahol hogy elvileg mikroszkópos kenetvizsgálatra érdemes menni.

Nem tudom ha csak a hüvelyflóra a baj, akkor a gynoflor kúrának nem kellett volna segítenie? ráadásul a használata alatt már szinte jól éreztem magam lent.. vagy ez egy hosszasabb folyamat? Ha nem helyes hüvelyflóráról van szó, akkor annak szintén égő fájó , viszkető érzés a tünete együttlétek után? csak nem értem a dokikat sem, ha pl túlszaporodott bennem a baktérium vagy gomba nem azt kéne kezelni? Ez az utólagos hüvelyflóra visszaállítás nem halottnak a csók?


2022. márc. 31. 10:34
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

A hüvelyflóra visszaállítása fontos, sőt minden antibiotikumos kúra után kellene. De, mint ahogy írod, az azért furcsa, hogy pont az első együttlétetek után tértek vissza újból a tünetek. Írtad azt is, hogy a párod ugyanúgy kapott gombaellenes szereket. A kérdés már csak az: Ő is végig csinálta tisztességgel a gombaölő kúrát? Ha nem, akkor kellene újra, ha igen, akkor végére kell járni, mi okozhatja még ezt.

Óvszer - ha használtok - anyagára, vagy annak síkosító anyagára nem vagy-e allergiás? Amikor szexeltek megfelelő tisztaságú-e a párod körme? (ujjazás) Éltek-e anális szexet - és ha igen, remélem nem rögtön utána hüvelyit is? Ez is okozhat fertőzést, vissza fertőződést.

Ha hüvelyi szárazságod van, akkor maga a hüvelyflóra nem véd meg a fertőzésektől, hiszen ez szárazság esetén szinte nincs is. Erre a legjobb a Cikatridina hüvelykúp (vény nélküli)

Ha nem csinálnak kenet tenyésztést, de te mindenképp tudni szeretnéd, akkor a Canesten-nek van egy tesztje ami kimutatja hogy baktérium vagy gomba fertőzésed van.

Ha valóban gombás fertőzésed van, akkor nem ártana speciális diétán is gondolkodnod:

[link]

2022. márc. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jelentkezz be dr. Ujházy Andráshoz, ő biztos, hogy nem fog elküldeni alapos vizsgálat nélkül. Ez a szakterülete.
2022. ápr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!