Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik a menstruáció első tünetei?

Mik a menstruáció első tünetei?

Figyelt kérdés
Nekem fehér folyásom van mit tegyek?
2008. dec. 17. 18:20
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
100%

Szia!

Előszöris, ne úgy fogd fel, mint egy betegséget... Ennek nincsenek tünetei...

Viszont előjelei vannak: kb. egy héttel előtte feszülhet a melled, pár nappal előtte görcsölhet a hasad alja stb. De persze ez egyénenként változó... Ha megjön azt látni fogod, ezért jó ha mindig van nálad egy betét..

Szerintem a normál mennyiségű, nem csomós állagú folyás rendben van, a hüvely természetes "nedvességtartalmából" adódik.

Pontosabban be tudod lőni az első menstruációdat, ha megkérdezed anyut, nővért, hogy nekik hány éves korukban jött meg először.

Ha gondolod menj el a sulidokihoz a kérdéseiddel, ő nem turkál "ott" csak válaszol a kérdéseidre...

2008. dec. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Köszi ,hogy írtál,amúgy csak ilyen nyálkásszerű fehér-sárga folyásom van,már vagy 3 napja és szinte folyamatosan,meg kicsit fáj a hasam.

De nem mernék ilyenekről beszélni másokkal,mert még csak pár hónapja múltam 11 éves...

Biztos azt mondanák,hogy ennyi idősen még nem.

2008. dec. 19. 15:58
 3/23 anonim válasza:
62%
Unokatesómnak 10,5 éves korában jött meg
2008. dec. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

nagyon is lehetséges, egyik ismerősömnek is még 11 éves kora előtt megjött. az a lényeg, hogy ne görcsölj rajta, és ne szégyeld, hogy nagy lány lettél!!

előre is gratulálok:D:D

2009. szept. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
Nekem több mint fél éve jött meg a fehér folyásom.Az előtt kb 1 hónappal kezdet nöni a mellem.Mostanám néha görcsölök meg ilyesmi.Anyunak nem merek erről beszélni.Mit tegyek ha a suliba fog meggjönni?
2009. szept. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

En is 11 voltam.

Amugy ha sargas is a folyasod es daj is a hasad, lehet felfaztalvagy kaptal valmi fertozest esetleg usiba vagy valahol.

Nem artana akkor viszont elmenni egy orvoshoz.

2009. szept. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gáz nincs ha elmondod anyudnak. Örülni is fog neki hidd el. Ha meg féltek hogy suliba jön meg akkor tényleg szólj anyudnak hogy vegyetek betétet vagy tampont
2009. szept. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
en 13 vagyok es meg nem jott meg .. de szerintem mindig legyen nalad egy betet inkabb .. mert azt konnyeben hasznalod eso par alkalommal
2009. szept. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
67%
Jaj, ez olyan cuki! Nincsenek tünetei, csak úgy megjön sok embernek. És ha így van, akkor örülj, mert valószínűleg nem fogsz minden egyes alkalommal otthon fetrengve hányni a fájdalomtól.
2009. szept. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
ha zavar akkor anyukádtól vegyél pár db. tisztasági betétet! Amúgy nekem 11 évesen jött meg!Amúgy nekem mikor meg jött 1 nagyon picit fájt a hasam,és reggel mikor fel keltem éreztem hogy nő a mellem
2009. szept. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!