Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruáció öröklödik?...

A menstruáció öröklödik? Ugyértem az első.

Figyelt kérdés
A mamának 11 éves korában, anyának 12, én márciusba leszek 13 és még nem jött meg. Már három napja nagyon fáj a hasam, feszül és néha úgy belenyilal higy nem tok megmozdulni. A fehér folyásom már fél éve megvan. A mellem már nő, de még nem szőrösödök. Ti örököltétek a női családtagjaitoktól? Nekem mikor fog megjönni, talán ma vagy holnap, ez a hasfájás és fejfájás annak a jele? Írjatok légyszi értelmes válaszokat. Előre is köszi.
2011. aug. 24. 12:56
 1/9 anonim ***** válasza:
nem tudom
2011. aug. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában minden lánynak van előbb-utóbb menstruációja, nem kell ezt örökölni...
2011. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

én úgy hallottam,hogy igen.

anyukám is korán kezdett el menstruálni nővérem 11 évesen és meg 9,5 évesen:S.

18L

2011. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A hasfájás már lehet előjele, de az is lehet hogy mégsem jön meg. A gének ugyan öröklődnek, de ez nem jelenti azt hogy feltétlenül akkor fog neked is megjönni (apukád génjeit is örökölted). Ne ijedj meg, még nem vagy lekésve semmiről. Akkor kezdj aggódni, ha 16-17 éves korodra sem jön meg.
2011. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem, biztonsan nem öröklődik egy az egyben.


Anyám egészen más alkat, mint én, jómagam az apai nagynénémre hasonlítok a női oldal szempontjából. A menzesz ideje is ebbe tartozik.

2011. aug. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha még el sem kezdtél sőrösödni, akkor a menstruáció még odébb van szerintem. És szerintem se öröklődik, mert én anyámra ütök, neki 14 évesen jött meg nekem meg 15 évesen, szóval ez nem ettől függ.
2011. aug. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Lehet, de nem törvényszerű.
2011. aug. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14 vagyok,nekem nem jött meg. De elég soványka vagyok.. Nemvagy elkésve:)
2011. aug. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Például nekem 13évesen jött meg és anyukám 12 volt.
2014. jan. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!